Zajímavý sport i krásné holky. V Troji s fotografem Janem Homolkou

Homolka fotoI letos se objeví na vrcholné sportovní akci v Praze – Troji. Fotograf Jan Homolka obdivuje nejen krásy vodního slalomu, ale i našich reprezentantek. Mistrovství Evropy se opět pokusí přiblížit okem zkušeného fotografa.

Už léta se věnuje sportovní fotografii a v červnu se opět chystá i do Prahy – Troje. Jan Homolka bude mít na mistrovství Evropy ve vodním slalomu zachycení těch nejzajímavějších okamžiků na vodě i na suchu. Ale umí ocenit nejen kvalitní sportovní záběr. „Vodní slalomářky jsou velmi fotogenické a krásné ženy,“ říká Homolka, který pochází z Českých Budějovic.

JH1Fotografování se věnuje od roku 2011, kdy si koupil první zrcadlovku k vánocům. „Prvotně jsem fotil v jedné českobudějovické redakci a později jsem se díky tomu, že jsem od mala vyrůstal okolo vody a chodil do vodáckého oddílu, vyskytl u vody. Chvilku jsem i závodil,“ popisuje svojí kariéru u vody. U vodního slalomu je od roku 2014.

Sportovní fotografii považuje za nejtěžší odvětví fotografie. „Může za to technika a i cit. Nicméně cit pro dobrou fotografii je potřeba mít všude,“ popisuje a přemýšlí, s kterým sportovcem se mu fotilo nejlépe. „Každý závodník má to své. Pokud někdo vyhraje na MS zlato, je pro každého fotografa super motiv na fotku, protože z něj lítají emoce. Dobře se mi fotilo s Vávrou Hradilkem, protože je to uvolněný borec, co už má něco za sebou. Nicméně i focení s Mikem Dawsonem na Zélandu, nebo s Jířou Prskavcem, či Vítkem Přindišem v ČR bylo super. Slalomáři jsou dobrý a přátelský kluci, se kterými byla vždy sranda,“ vzpomíná.

Ale rád zachycuje i krásu sportovkyň. „Pamatuji si, jak před pár lety holky raftařky nafotili poměrně odvážný kalendář, který měl velký úspěch. Slalomářky jsou krásné ženy a dovedu si představit, že by tenhle nápad stál za to,“ směje se fotograf, který plánuje po šampionátu vstoupit do manželského chomoutu.

Fotografie Jana Homolky najdete kromě našich fotogalerií na stránkách i na jeho osobním webu www.janhomolka.cz.