World Cup 2023 Trailer

Singlkanoistka Fišerová deklasovala kajakářky na ME do 23 let

fiserova cil1Kajak nebo kánoe? Tak tuto otázku slyšela naše elitní reprezentantka na singlkanoe Tereza Fišerová za poslední dny snad z každé strany. Na mistrovství Evropy ve vodním slalomu do 23 let v liptovském Mikuláši porazila všechny špičkové kajakářky včetně mistryně Evropy Amálie Hilgertové a dovezla zlatou medaili. Ve své hlavní disciplíně C1 pak přidala bronz.

fiserova cilLuxusní sbírku čtyř medailí pak doplnila dvěma kovy ze závodů týmů – zlato na kajaku a stříbro na kánoi. Tereza Fišerová se postarala o největší překvapení na kajaku. Až tři české kajakářky se utkaly ve finále kategorie do 23 let, včetně seniorské mistryně Evropy Amálie Hilgertové. I ta nakonec ale musela sklonit hlavu před skvělým výkonem specialistky na singlkanoe Terezy Fišerové. Ta pokořila všechny specialistky na kajaku časem pod 100 vteřin 99,17 s, jako jediná z top desítky. Hilgertová těsně pod pódiem na čtvrtém místě a Gabriela Satková desátá.

„Je to něco neuvěřitelného. Šla jsem do toho s tím, že to chci sjet tak, abych byla spokojená. A to, že je z toho zlato a porazila jsem všechny kajakářky – tomu stále nevěřím. Já jsem singlířka a kajak jezdím jako doplňkovou disciplínu. Tohle to určitě nezmění. Stihla jsem tady jen dva a půl tréninku na kajaku a na tu půlku mně trenér vyhnal. Skloubit tyto dvě disciplíny – nečekala jsem, že to bude tak náročné. Po včerejšku, kdy jsme jely hlídky v obou kategoriích, jsem dnes byla už dost unavená. Na singlu se stále cítím silnější a tím, že jsem si vyjela dnes finále, už to byl pro mě splněný cíl,“ řekla zlatá kajakářka Fišerová.

Momentálně se Fišerová připravuje na další z vrcholů nabité sezóny – mistrovství světa do 23 let v polském Krakově. Jak se jí bude dařit a jestli přibydou další medaile – to se dozvíme už 16. – 21. července.