Singlkanoistka Fišerová deklasovala kajakářky na ME do 23 let

fiserova cil1Kajak nebo kánoe? Tak tuto otázku slyšela naše elitní reprezentantka na singlkanoe Tereza Fišerová za poslední dny snad z každé strany. Na mistrovství Evropy ve vodním slalomu do 23 let v liptovském Mikuláši porazila všechny špičkové kajakářky včetně mistryně Evropy Amálie Hilgertové a dovezla zlatou medaili. Ve své hlavní disciplíně C1 pak přidala bronz.

fiserova cilLuxusní sbírku čtyř medailí pak doplnila dvěma kovy ze závodů týmů – zlato na kajaku a stříbro na kánoi. Tereza Fišerová se postarala o největší překvapení na kajaku. Až tři české kajakářky se utkaly ve finále kategorie do 23 let, včetně seniorské mistryně Evropy Amálie Hilgertové. I ta nakonec ale musela sklonit hlavu před skvělým výkonem specialistky na singlkanoe Terezy Fišerové. Ta pokořila všechny specialistky na kajaku časem pod 100 vteřin 99,17 s, jako jediná z top desítky. Hilgertová těsně pod pódiem na čtvrtém místě a Gabriela Satková desátá.

„Je to něco neuvěřitelného. Šla jsem do toho s tím, že to chci sjet tak, abych byla spokojená. A to, že je z toho zlato a porazila jsem všechny kajakářky – tomu stále nevěřím. Já jsem singlířka a kajak jezdím jako doplňkovou disciplínu. Tohle to určitě nezmění. Stihla jsem tady jen dva a půl tréninku na kajaku a na tu půlku mně trenér vyhnal. Skloubit tyto dvě disciplíny – nečekala jsem, že to bude tak náročné. Po včerejšku, kdy jsme jely hlídky v obou kategoriích, jsem dnes byla už dost unavená. Na singlu se stále cítím silnější a tím, že jsem si vyjela dnes finále, už to byl pro mě splněný cíl,“ řekla zlatá kajakářka Fišerová.

Momentálně se Fišerová připravuje na další z vrcholů nabité sezóny – mistrovství světa do 23 let v polském Krakově. Jak se jí bude dařit a jestli přibydou další medaile – to se dozvíme už 16. – 21. července.