Ženské kanoe nakonec ovládly Číňanky

IMG_0091_F_Cen
Vítězka finále Nangin Cen.
Obrovským zvratem skončila kategorie singlířek. První dvě místa v rozhodující jízdě vybojovaly Číňanky Nangin Cen (129.86) a Qianqian Teng (137.03), dosud suverénní Australanka Jessica Fox navzdory dobrému začátku minula branku. Třetí místo v závodu plném eskymáků vybojovala Slovenka Katarína Macová (141.53). Výsledky zde.

Válec za 18. brankou dělal problémy více závodnicím, převracení a eskymáky nebyly výjimkou. Fox se eskymáku vyhnula, ale přesto do protivodné 19. branky v proudu nezvládla najet. Naopak Katarína Macová sice šla na stejném místě hlavou dolů, ale bleskurychle se obrátila a dokázala vyjet třetí místo.

Branku vynechala i favorizovaná Jana Dukátová ze Slovenska, která sbírá úspěchy především v kajaku (loňská vítězka Světového poháru, mistryně světa) a velice se jí daří i na kanoi. V tomto finále však zůstala na šestém místě s penalizací 50 s (výsledný čas 171.83). Česká reprezentantka Kateřina Hošková skončila devátá (186.30).