Druhý den v Tróji - zlato pro Hradílka, Světový pohár pro Ježka

HradilekVav2Druhý den Světového poháru ve vodním slalomu v Tróji ozdobil svou zlatou jízdou kajakář Vavřinec Hradílek. Z dalších favorizovaných Čechů dojela singlkanoistka Kateřina Hošková nakonec stříbrná a singlkanoista Stanislav Ježek sice až čtvrtý, ale i toto umístění mu vyneslo celkové vítězství v letošním Světovém poháru. V celkovém hodnocení uspěl i Vavřinec Hradílek, který získal druhé místo. V Tróji se totiž koná závěrečný podnik této prestižní série.

„Bez diváků by bylo vítězství daleko těžší, skvěle mě hnali do cíle. Jsem moc rád, že tady byla taková konkurence, jet proti mistrům světa a Evropy je vždycky paráda,“ říká Vavřinec Hradílek.

Celkem se dnes jela tři finále. V kategorii C1M (singlkanoe muži) zvítězil Alexander Slafkovsky (SVK), stříbro získal Denis Chanut Gargaud (FRA) a bronz David Florence (GBR) před již zmiňovaným čtvrtým Stanislavem Ježkem.

„Mrzí mě, že jsem doma v Tróji nevyhrál, ale celkové vítězství ve Světovém poháru si opravdu hodně cením. Je to výsledek za celou sezonu, ne jen za jeden závod,“ poznamenal Stanislav Ježek.

V kategorii C1W (singlkanoe ženy) vyhrála Rosalyn Lawrence (AUS), jíž první místo vyneslo i celkové vítězství ve Světovém poháru, druhá byla Kateřina Hošková (CZE), a třetí Caroline Loir (FRA).

A v poslední kategorii K1M (kajak muži) zvítězil Vavřinec Hradílek (CZE) o pouhých pět setin sekundy před úřadujícím mistrem světa Danielem Molmentim (ITA) a třetím Slovincem Peterem Kauzerem, jemuž bronzová příčka taktéž vynesla celkové vítězství v letošním Světovém poháru. Luboš Hilgert (CZE) nakonec dojel čtvrtý.

Podrobné oficiální výsledky všech závodů naleznete zde.

Zítra jsou na programu semifinálové a finálové jízdy deblkanoistů (C2M) a kajakářek (K1W) Obzvláště mezi kajakářkami mají Češi několik želízek v ohni – kromě olympijské vítězky Štěpánky Hilgertové je to vítězka kvalifikace Irena Pavelková nebo Kateřina Kudějová. Semifinále začne v 9:30, finále v 12:05 hodin.

Singlkanoisté Denis Chanut Gargaud, Alexander Slafkovsky a David Florence.CPA_3126

Singlkanoistky Kateřina Hošková, Rosalyn Lawrence a Caroline Loir.

CPA_3147

Kajakáři Daniele Molmenti, Vavřinec Hradílek a Peter Kauzer.

CPA_3167

Medailisté Světového poháru, kanoisté Matěj Benuš, Stanislav Ježek a Alexander SlafkovskyCPA_3200 Medailisté Světového poháru, kajakáři Vavřinec Hradílek, Peter Kauzer a Daniele MolmentiCPA_3218