Finále kanoistek: Hošková skončila druhá, finále ovládla Foxová

jessica finaleŽeny i přes časté chyby zajížděly ve finále dobré časy. Dlouho se v popředí držela Kimberly Woodsová z Velké Británie. Z čela ji sesadila až Kateřina Hošková, mistryně světa a vítězka Světového poháru. I přes dotek na brance číslo 17 zajela skvělou jízdu a řekla si o medailové umístění.

Suverénkou soutěže se stala bez velkého překvapení Australanka Jessica Foxová. Čistou jízdou v čase 113.59 nenechala nikoho na pochybách, že si prvenství zaslouží. „Je pro mne čest závodit v Praze, je to tu parádní. Moc jsem si to užila, diváci mě podporovali od prvních metrů. Bylo důležité co nejlépe klouzat po vodě, to myslím rozhodlo. Je skvělé být znovu na pódiu v soutěži kanoistek,“ řekla v cíli Foxová.

Foxová navíc byla jedinou závodnicí, která Hoškovou porazila, Češka tak získala skvělé druhé místo. „Já vždycky říkám, že být druhá za Jessicou Foxovou je jako vyhrát, takže jsem hrozně spokojená a dneska byli diváci prostě úžasní. Hnali mě do cíle od chvíle, co jsem vystartovala, takže jsem naprosto přestala cítit únavu, kterou jsem měla v semifinále. A snad poprvé v životě jsem nepodjela tu závěrečnou protivodu a to mi, myslím, pomohlo k medaili. Jsem šťastná, že se
mi to povedlo. Letos jsem jela jen dva závody a na obou jsem byla druhá. Je to pro mě znamení, že mám ještě pokračovat,“ řekla v cíli stříbrná Hošková.

Jako třetí skončila Mallory Franklinová z Velké Británie. Druhá česká závodnic Martina Satková sice zajela čistou jízdu, čase 123.92 jí stačil na konečné sedmé místo.

Kompletní výsledky zde: http://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup-4/prague-2016-results