Slalom Cross – nová kajakářská disciplína bavila diváky

IMG 1519Většinou je podobná soutěž k vidění u snowboardistů. Netypickou novinku, která je zajímavou kombinací paralelního slalomu a klasického vodního slalomu, však organizátoři zařadili i do programu závodů Světového poháru.

Soutěž určená kajakářům a kajakářkám nabídla divákům zábavnou podívanou za vydatné účasti českých reprezentantů. Postupový klíč byl jednoduchý. V každé rozjížďce začínala čtveřice kajakářů skokem z vysoké rampy, každý ze závodníků poté musel na trati přesně minout nafukovací brány. Nechyběly však ani protivodné, přičemž si kajakář mohl vybrat bránu na levé či pravé straně kanálu. Součástí závodu bylo dokonce i zařazení povinného eskymáka. Do dalších jízd vyřazovacích jízd vždy postupovaly kajakáři na prvních dvou místech. Divoká jízda přinesla řadu strkanic a opravdu napínavých bojů o každou pozici.IMG 1544

V mužské části zvítězil Hannes Aigner z Německa, za sebou nechal Trena Longa z USA, Pedra da Silvu z Brazílie a Michaela Taylera z Kanady. „Bylo to opravdu velmi intenzivní. Jsem hlavně rád, že se nikdo nezranil. Naše skupinka měla celkově dobrý start a mě se naštěstí podařilo dostat se hned do čela. Tuhle disciplínu mám opravdu rád, myslím, že je to opravdu dobrý nápad. A kdo ví, třeba to jednou bude nová olympijská disciplína,“ řekl Aigner.

Z Čechů se nejlépe dařilo Vavřinci Hradilkovi a Vítu Přindišovi, kteří došli až do semifinále.

Ženská část pavouka už měla českou vítězku, a to Veroniku Vojtovou, která se představí v neděli v hlavní soutěži kajakářek, stejně jako druhá Martina Wegmanová z Nizozemí. Na třetím místě v Slalom Crossu Ana Sátila z Brazílie a čtvrtá Kate Eckhardtová z Austrálie. „Naprostá paráda! Diváci zůstali až do konce i po finále kajaků a opravdu bylo hodně znát, jak nás i po tom dlouhém dni ženou do cíle. K vítězství mi pomohlo, že jsem vyhrála kvalifikaci a mohla si tak vybrat startovní linii,“ řekla Vojtová.

Kompletní výsledky: http://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup-4/prague-2016-results

IMG 1576