Větrné semifinále C2 muži ovládli Češi, ve finále nebudou chybět ani olympijští vítězové Škantárové

Karlovsky Jane finalSemifinále posádek C2 muži hodně ovlivnil vítr, který rozkývával branky a pro první dvojice znamenal i s dalšími chybami na trati obrovské penalizace. Až pátá posádka z Číny Hongmin Yu/Jin Chen zajela čistě a nasadila čas pro postup do finále, který činil 115.19.

Jako první ze tří českých posádek se mezi branky dostala dvojice Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň, která se dostala čistou jízdou v čase 112.93 na první místo, ze kterého nakonec postoupila do odpoledních finálových jízd.

Ve finále nebudou chybět ani bronzoví medailisté z olympiády v Riu Gauthier Klauss a Matthieu Peche z Francie, jinak té celkoví vítězové Světového poháru z roku 2013, stejně jako německá dvojice Robert Behling a Thomas Becker.

Diváci však byli zvědaví hlavně na české olympijské bojovníky Jonáše Kašpara a Marka Šindlera. Ti jeli fantastickou jízdu bez chyby dlouhou dobu za bouřlivého skandování tribun. Pak ovšem přišla fatální chyba na brance 21, kterou minuli a museli se do ní vracet. To znamenalo průběžně desáté místo a ještě čtyři dvojice čekaly na startu. Této české dvojici nakonec finále bohužel uniklo.

Naděje tak držela poslední česká dvojice Ondřej Karlovský a Jakub Jáně, kteří prolétli tratí naprosto suverénně a v čase 114.80 s čistým kontem v pohodě propluli do odpoledních jízd.

Semifinálové jízdy uzavřeli nejrychlejší muži kvalifikace, bratranci Ladislav a Peter Škantárové ze Slovenska, olympijští vítězové z Ria. Při jejich jízdě si vítr pohrával s brankami nejvíce, ovšem Slováci si nejen s peřejemi, ale i rozkývanými brankami poradili skvěle a do finále se probili ze čtvrté pozice.