Skvělá příprava na Troju, říká stříbrný z ME do 23 let Lukáš Rohan

RohacmVe čtvrtek 25. srpna odstartoval další z vrcholů juniorské reprezentace ve vodním slalomu, tentokrát na slalomové trati ve slovinském Solkanu v blízkosti města Nova Gorica. Na Mistrovství Evropy juniorů a do 23 let se představilo v českých barvách spolu 18 mužů a 11 žen. A pro mnohé to je generálka před Světovým pohárem v Praze - Troji.

V sobotu 28. srpna  vybojovali čeští vodní slalomáři na řece Soči první individuální evropské medaile v juniorské kategorii a do 23 let. Tu nejcennější medaili si vyjel juniorský singlkanoista Matyáš Lhota. Václav Chaloupka získal ve stejném závodě bronz. V kategorii do 23 let skončil kanoista Lukáš Rohan druhý a juniorka Tereza Fišerová byla třetí.

Rohan, syn a svěřenec slavného deblkanoisty Jiřího Rohana, který z Olympiád dovezl dvě stříbra, zopakoval druhé místo z mistrovství světa třiadvacítek. Svého přemožitele z červencového šampionátu v Krakově, Němce Floriana Breuera, tentokrát porazil, ale nestačil o 2,45 sekundy na Brita Ryana Westleyho.

„Je to sice zase jen stříbro, což u mě už vypadá jako taková tradice, ale dnes jsem s jízdou opravdu spokojený,“ popsal Rohan, který se už chystá na svůj start na domácí trati v Troji. „Když jsem jel do cíle, tak jsem si trochu myslel, že by z toho mohlo být i zlato. Ale bohužel, Ryan Westley dnes jel úplně jinou ligu a já jsem na něj neměl. Takže já jsem spokojený. Je to dobré naladění na příští týden na Světový pohár.“

Právě otec Jiří je již léta předsedou organizačného výboru Světového poháru v Praze – Troji, takže talentovaný kanoista bude usilovat o co nejlepší výsledek. "V Solkanu je to vodácky velmi lehká trať. Zvlášť když pouští málo vody, což, aby udrželi stejný průtok je velmi pravděpodobné, protože vody mají celkově málo (dlouho tam nepršelo). A přehrada, z které to pouští, má malý zásobní prostor," říká Rohan starší.

Na nedávném mistrovství ČR na Lipně dokázal Lukáš Rohan vybojovat dělené první místo spolu s olympionikem Vítězslavem Gebasem. Kdo v Troji skončí lépe?