World Cup 2023 Trailer

Na Lipně se rozdaly mistrovské tituly

tunkaPoslední, šestý závod uzavřel v neděli 25. srpna letošní sérii Českého poháru Skupiny ČEZ ve vodním slalomu na Lipně. Celkové pořadí v kategorii kajakářů ovládl Vít Přindiš, Veronika Vojtová, v kategorii singlkanoistů vyhrál Lukáš Rohan a mezi ženami Tereza Fišerová.

I v neděli potrápila přírodní slalomová trať pod Lipenskou přehradou většinu vodních slalomářů, kteří už v sobotu bojovali o republikové tituly. Letošní skvělou formu potvrdila Veronika Vojtová, která si v sobotu dojela na kajaku pro titul mistryně ČR a v neděli přidala i celkové vítězství nejen ve své kategorii, ale i mezi ženami v boji o automobil na jeden rok.

vojtova„Jelo se mi suprově, i když to bylo náročnější, hlavně psychicky. Ta trať byla opět náročná, ale trochu víc „pádlovací“, než včera. Včera nám trať stavěl trenér Milan Říha, dnes to byl Pavel Foukal. Byla tam těžká kombinace na Váňovi a pak konec tratě. Teď pojedu z plného tréninku zbylé dva Světové poháry, tak snad se mi povede formu dobře načasovat směrem k mistrovství světa," řekla vítězka Českého poháru Vojtová, která nasbírala celkově 412 bodů. Za ní skočila Kateřina Kudějo vá a Amálie Hilgertová s 369 a 365 body.

V kategorii C1 žen patřilo v neděli vítězství Tereze Kneblové. V celkovém hodnocení ale potvrdila vedoucí pozici čerstvá mistryně ČR, která dojela jako pátá, Tereza Fišerová.

Mezi muži obhájil celkové prvenství z loňského roku Lukáš Rohan, ale v neděli dojel až 11. Vítězství pro olympionika Vítězslava Gebase před republikovým šampionem Matyášem Lhotou.

Jako nejrychlejší dojel mezi kajakáři v neděli Vavřinec Hradilek, kterému vítězství spravilo náladu po včerejším sedmém místě. Ale celkové hodnocení ziskem 348 bodů vyhrál Vít Přindiš a jen o jediný bod za ním zůstal Jiří Prskavec.

Vodní slalomáři se přesunou do dějiště Světového poháru v německém Markkleebergu. Pak se budou připravovat na vrchol v pražské Troji (6. – 8. 9.).