Finále C2 muži: Olympijští vítězové Škantárové všem ulétli a ovládli i Troju

Skantarove semiHodně divoké finále bylo k vidění v kategorii C2 muži. Z pěti prvních posádek hned tři připisovaly 50 vteřin za neprojetí branek. Až francouzské duo Pierre Picco/Hugo Biso zajelo čistě a nasadilo měřitelný čas 113.92. První z české dvojice na trati před plnými tribunami byli Ondřej Karlovský a Jakub Jáně. Ti zvládli výbornou kombinaci branek 4 a 5. Pak ovšem přišla penalizace na bráně 11 a nakonec ještě na brance 22. Přesto celkově v závěru zrychlili a dostali se i tak před Francouze časem 113.82.

Z čela českou dvojici sesadili bratranci Ladislav a Peter Škantárové, kteří předvedli představení hodné světové špičky. Olympijští vítězové z Ria byli už na prvním mezičase jasně nejrychlejší. Jeli koncentrovaně a přitom rychle a bezchybně. Díky času 108.29 se dostali suverénně do čela a svým výkonem odlétli zbytku startovního pole. „Jízda nám sedla, nebyly tam žádné velké chyby. A hlavně po té semifinálové jízdě jsme věděli, kde můžeme zrychlit, a to se podařilo. Je to super výsledek, protože po olympiádě jsme nijak moc netrénovali a měli jiné povinnosti, ale forma, zdá se, vydržela. Jsme rádi, že nám to vyšlo zrovna tady v Praze, protože atmosféra je tu úplně úžasná, diváci fandí všem,“ řekli pozdější vítězové ze Slovenska.

Velká očekávání měli i bronzoví medailisté z letní olympiády Gauthier Klauss/Matthieu Peche z Německa. Už na brance číslo 4 však chybovali, u další brány to skoro vypadalo, že se překlopí. Když poté na bráně 11 připsali penalizaci 50 vteřin, stačilo to jen na průběžné páté místo.

O medaile bojovala další německá posádka Robert Behling/Thomas Becker, kteří v čase 110.95 s dvěma připsanými vteřinami dojeli jako druzí a odsunuli Čechy na třetí pozici. V tu chvíli bylo jasné, že Česká republika bude mít medaili. Ale jaká to bude a pro koho, měla v rukách vedoucí česká dvojice ze semifinále Tomáš Koplík/Jakub Vrzáň. Poslední loď ve startovním poli však ke konci tratě nabrala šest trestných vteřin a čas 120.71 stačil na celkové šesté místo. „Nervózní jsme zas tak moc nebyli. Fanoušci byli úžasní, popoháněli nás dopředu. V prostřední pasáži jsme udělali chybu, která se pak táhla celou dobu a udělali jsme pak nějaké další šťouchy. Jinak jsme ale moc spokojení, že jsme se dostali do finále, a tím pádem si mohli užít tak úžasnou atmosféru,“ řekli šestí muži soutěže C2 muži Koplík/Vrzáň.

Třetí místo tak uhájila dvojice Karlovský/Jáně. „Já jsem opravdu moc rád za to třetí místo, protože dlouhodobě nás provází smůla čtvrtých míst. Vypadá to, že jsme to dnes konečně prolomili, a doufám, že v příštích sezonách tomu bude i nadále. Nejsme si vědomi toho druhého šťouchu, možná pak podle videa. Každopádně ono by to stejně nic nevyřešilo, takže jsme rádi, že jsme si tu bronzovou pozici udrželi. Co se týká Škantárovců, ti jsou na vítězné vlně po olympijských hrách, kde dokázali zvítězit, a tu fazonu si zkrátka udrželi do dneška. Snažíme se na ně dotahovat každou sezonu, jsou to naši velcí kamarádi a zároveň velcí soupeři,“ řekli v cíli Ondřej Karlovský a Jakub Jáně.

Kompletní výsledky: http://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup-4/prague-2016-results