Nejúspěšnější zemí šampionátu je Německo, Česku patří druhá příčka

C1MhlidkyV neděli odpoledne definitivně spadla opona 19. mistrovství Evropy ve vodním slalomu. Tečku jako tradičně napsaly závody tříčlenných hlídek. V kategorii K1 si titul z Prahy odvážejí Němky, v kategorii C1 se evropskými šampiony stali Francouzi.

Německé trio si pro zlato dojelo suverénním způsobem. Stříbro putuje do Rakouska a bronz zůstává v České republice. „Jsme hodně spokojené, protože jsme jely bez šťouchu, jely jsme bez nějakého kolapsu a tak, jak jsme chtěly. Sice jsem párkrát na holky čekala a v tom byly trochu rezervy, ale my jsme chtěly jet takhle, takže to bylo dobré. Musím přiznat, že jsem nám věřila trošku víc, věřila jsem, že budeme výš, ale medaili máme, to samozřejmě vždycky moc potěší,“ řekla Kateřina Kudějová, kterou doplnily Barbora Valíková a Veronika Vojtová.K1Whlidky

„Je to úžasné, nikdy se mi nepodařilo vyhrát dvě medaile na jedné akci. Byl to náročný den, už jsem opravdu unavená, takže je načase si trochu odpočinout,“ smála se jedna ze tří německých vítězek Ricarda Funková. Jasmin Schongergová doplnila: "Jely jsme hezky u sebe a vytvořily dobrou lajnu, podařilo se nám být dobře v bránách. Měly jsme z toho dobrý pocit. Závodit v Praze je vždycky parádní."

C1 muži hlídky

V týmové soutěži kanoistů na nejvyšší příčku dosáhla Francie. Stříbro vybojovali Slováci a třetí příčka opět náleží Česku, což je zároveň pátý bronz domácí výpravy na tomto šampionátu. „Vyhrát týmovou soutěž je vždycky super. Ukázalo nám to, že máme dobrý tým a že se dovedeme ostatním vyrovnat i individuálně. Vždycky si užíváme atmosféru v Praze, tady je to velmi dobrý a populární sport, takže se tu cítíme dobře,“ řekl člen vítězného týmu Denis Gargaud Chanut.

„Měli jsme plán improvizace, vyšlo to, i když občas se štěstím, ale bereme to,“ jásal Lukáš Rohan, s nímž se o bronz v hlídce podělili o radost Vítězslav Gebas a Tomáš Rak.

Celkem se v Praze Troji rozdělilo deset sad medailí. Nejúspěšnější zemí šampionátu se stalo Německo se třemi zlatými, nejvíce cenných kovů ale vybojovali Češi – celkem devět, z toho dvě zlaté.

K1Whlidky 2Pořadí zemí podle medailí: Německo 3 – 1 – 1, Česko 2 – 2 – 5, Velká Británie 2 – 2 – 1, Rakousko 1 – 2 – 0, Francie 1 – 1 – 1, Slovinsko 1 – 0 – 1, Polsko a Slovensko 0 – 1 – 0, Španělsko 0 – 0 – 1.

 

Foto: Jan Homolka