World Cup 2024 Trailer

Zrádný Kayak Cross, euforii vystřídaly slzy. Češi olympijská místa nezískali

ICF Světový pohár ve vodním slalomu 6.6. - 9.6.2024Drama na trati se proměnilo na drama v cíli. Tereza Kneblová se v nové olympijské disciplíně Kayak Cross probila z oprav až do finále. A co víc, cílovou fotobuňkou projela jako první. V tu chvíli se radovala nejen ona, ale i její parťačka Tereza Fišerová, pro kterou vybojovala olympijské místo do Paříže. Jenže jejich radost trvala jen pár minut. Rozhodčí po přezkoumání záběrů pořadí finalistek změnili a Kneblová nakonec skončila čtvrtá.

Nakopávák před Paříží! Singlířka Satková s olympiádou raději nesrovnává

Satkova Za každým úspěchem se ukrývá kopec práce. Triumf Gabriely Satkové na Světovém poháru v pražské Troji však chtěl něco víc. „Věděla jsem, že musím předvést něco speciálního, abych holky porazila. Nestačí jen sjet trať bez chyby. A tak jsme si pro to šla a jsem se sebou moc spokojená,“ smála se dvaadvacetiletá singlířka v cíli. „Opravdu jsem snažila riskovat.“

Zlatá vlna v Troji! Satková a Prskavec ovládli Světový pohár

ICF Světový pohár ve vodním slalomu 6.6. - 9.6.2024Od rána věděl, že tentokrát to bude jiný závod. „Byl jsem nervózní, víc jsem se soustředil. Tohle mi na kajaku chybělo, asi protože tam cílím na jiný vrchol,“ popisoval v cíli Jiří Prskavec už jako vítěz Světového poháru mezi singlíři. V dramatickém závodu v pražské Troji triumfoval před Slovincem Benjaminem Savšekem a Francouzem Nikolasem Gestinem. Závod žen zase ovládla Gabriela Satková před Jessicou Foxovou z Austrálie a Němkou Andreou Herzogovou. V hledišti měli podporu Petra Pavla, prezidenta České republiky.

"Medaile nepatří jen mně. Patří všem, co přišli," říká bronzový medailista Jakub Krejčí

Krejci ceremonialTribuny burácely, když kajakář Jakub Krejčí finišoval ve finále Světového poháru v pražské Troji. V tu chvíli ještě svítilo jeho jméno na čele průběžného pořadí. Nakonec se z vítězství radoval Ital Giovanni de Gennaro, jednadvacetiletý Krejčí však na třetím místě vybojoval svou první medaili v seriálu. Do finále proklouzly i všechny tři české kajakářky Antonie Galušková, Gabriela Satková a Kateřina Beková. Mezi ženami triumfovala Francouzka Emma Vuittonová.