World Cup 2023 Trailer

Srdce vodního slalomu - Světový pohár se vrací do Prahy

REI bedaNapětí stoupá v očekávání vrcholné události vodního slalomu, která se blíží k nezaměnitelnému břehu Vltavy. Světový pohár ve vodním slalomu v Praze – Troji se již podvacáté vrací do hlavního města České republiky, představující jedno z největších sportovních událostí roku. Od 6. do 9. června 2024 se bude v Troji na umělé slalomové dráze odehrávat divoký boj o triumf mezi největšími hvězdami tohoto vzrušujícího sportu.

Světový pohár v Troji uzavřel atraktivní Kajak cross. Zvítězili Marx a Woodsová, Fišerová druhá

kajak cross zenyČtyřdenní zastávka Světového poháru ve vodním slalomu v Praze-Troji vyvrcholila v neděli 11. června divácky atraktivním Kajak crossem. Nová olympijská disciplína bude k vidění už na letních hrách v Paříži 2024. V mužské části suverénně zvítězil Švýcar Dimitri Marx, mezi ženami vyhrála Britka Kimberley Woodsová, která těsné vítězství uhájila před domácí Terezou Fišerovou. Pro Českou republiku je to tak čtvrtá medaile z druhé zastávky letošního Světového poháru.

Foxová a Savšek mají zlato mezi singlíři. Bronz pro Satkovou

satkova v cili gSobota (10. června) v pražské Troji patřila závodu singlířů. Česko i dnes vylovilo z vody medaili, o tu bronzovou se zasloužila Gabriela Satková. Stříbro v závodě žen vybojovala Monica Doria Vilarrublová z Andorry a druhé zlato z Prahy si odváží Australanka Jessica Foxová, která si medaili nadělila k zítřejším 29. narozeninám. České trio se v mužské kategorii neprosadilo, zlato slaví Slovinec Benjamin Savšek, stříbrný je Slovák Matej Beňuš a bronz míří do Francie zásluhou Julese Bernardeta.

Ve finále kajaku zvítězil Prskavec, druhý Přindiš. Ženám vládne Foxová

prskavec finale praha cilPáteční podvečer (9) v pražské Troji uzavřely finálové závody kajakářek a kajakářů. Mezi muži bylo zastoupení českých lodí stoprocentní a domácím nakonec patřily nejvyšší dva stupínky. Jiří Prskavec v dechberoucím finále pokořil zbytek startovního pole, stříbro vybojoval Vít Přindiš, bronz putuje do Itálie zásluhou Giovanni De Gennara. Ženám vládne Australanka Jessica Foxová, druhá skončila Ricarda Funková z Německa a třetí Britka Mallory Franklinová.

V semifinále se představí kompletní česká špička. Kvalifikaci vyhrál Roisin a Delassusová

satkova g kvalifikaceSvětový pohár v Praze-Troji v pátečním dopoledním programu nabídl kvalifikaci kanoistů a kanoistek. Stejně jako včera postoupilo z kvalifikace všech šest českých lodí. Z čtvrtého místa si semifinále zajistila Gabriela Satková, desátá skončila Tereza Kneblová a čtrnáctá Tereza Fišerová. V mužské kategorii přímo postoupili dvanáctý Václav Chaloupka a třináctý Jiří Prskavec. Lukáš Rohan si semifinále zajistil opravnou jízdou.