Světový pohár v Troji uzavřel atraktivní Kajak cross. Zvítězili Marx a Woodsová, Fišerová druhá

kajak cross zenyČtyřdenní zastávka Světového poháru ve vodním slalomu v Praze-Troji vyvrcholila v neděli 11. června divácky atraktivním Kajak crossem. Nová olympijská disciplína bude k vidění už na letních hrách v Paříži 2024. V mužské části suverénně zvítězil Švýcar Dimitri Marx, mezi ženami vyhrála Britka Kimberley Woodsová, která těsné vítězství uhájila před domácí Terezou Fišerovou. Pro Českou republiku je to tak čtvrtá medaile z druhé zastávky letošního Světového poháru.

Foxová a Savšek mají zlato mezi singlíři. Bronz pro Satkovou

satkova v cili gSobota (10. června) v pražské Troji patřila závodu singlířů. Česko i dnes vylovilo z vody medaili, o tu bronzovou se zasloužila Gabriela Satková. Stříbro v závodě žen vybojovala Monica Doria Vilarrublová z Andorry a druhé zlato z Prahy si odváží Australanka Jessica Foxová, která si medaili nadělila k zítřejším 29. narozeninám. České trio se v mužské kategorii neprosadilo, zlato slaví Slovinec Benjamin Savšek, stříbrný je Slovák Matej Beňuš a bronz míří do Francie zásluhou Julese Bernardeta.

Ve finále kajaku zvítězil Prskavec, druhý Přindiš. Ženám vládne Foxová

prskavec finale praha cilPáteční podvečer (9) v pražské Troji uzavřely finálové závody kajakářek a kajakářů. Mezi muži bylo zastoupení českých lodí stoprocentní a domácím nakonec patřily nejvyšší dva stupínky. Jiří Prskavec v dechberoucím finále pokořil zbytek startovního pole, stříbro vybojoval Vít Přindiš, bronz putuje do Itálie zásluhou Giovanni De Gennara. Ženám vládne Australanka Jessica Foxová, druhá skončila Ricarda Funková z Německa a třetí Britka Mallory Franklinová.

V semifinále se představí kompletní česká špička. Kvalifikaci vyhrál Roisin a Delassusová

satkova g kvalifikaceSvětový pohár v Praze-Troji v pátečním dopoledním programu nabídl kvalifikaci kanoistů a kanoistek. Stejně jako včera postoupilo z kvalifikace všech šest českých lodí. Z čtvrtého místa si semifinále zajistila Gabriela Satková, desátá skončila Tereza Kneblová a čtrnáctá Tereza Fišerová. V mužské kategorii přímo postoupili dvanáctý Václav Chaloupka a třináctý Jiří Prskavec. Lukáš Rohan si semifinále zajistil opravnou jízdou.

Prskavec v Troji ovládl kvalifikaci kajakářů, do semifinále míří všechny české lodě

QBJiZ6HwÚvod domácího Světového poháru ve vodním slalomu v Praze – Troji vyšel českým reprezentantům na sto procent. Z první příčky v kvalifikaci míří do pátečního semifinále kajakář Jiří Prskavec, Jakub Krejčí obsadil šesté místo a Vít Přindiš jedenácté. Mezi ženami skončila pátá Tereza Fišerová, do semifinále postoupila z čtrnáctého místa Antonie Galušková a z osmnáctého Amálie Hilgertová. Už zítra čeká šestici českých závodníků souboj o medaile.

Jak, kde, kdy sledovat Světový pohár 2023 v Praze?

troja obrazok icfSvětový pohár ve vodním slalomu v Praze - Troji 2023 (8.-11. června 2023) je druhým závodem ze série ICF a startuje už ve čtvrtek 8. června v 14 hodin kvalifikacemi kategorie K1 ženy a K1 muži. Na startu nebudou chybět olympijští vítězové včetně nejlepšího kajakáře z Tokia Jiřího Prskavce, stříbrného kanoistu Lukáše Rohana a aktuálního mistra světa Víta Přindiše. Zde můžete sledovat online výsledky, fotografie, nebo aktuální dění na sociálních sítích.

Reprezentanti obdrželi startovní čísla v rezidenci primátora

8a9a792d 8003 4538 bff0 1172a62cfd15Den před startem závodu Světového poháru v Praze – Troji (8.-11. června 2023) obdrželi závodníci v rezidenci primátora startovní čísla od zástupce vedení města. Ve středu 7. června přivítali na slavnostní recepci Jessicu Foxovou, Petra Kauzera, Jiřího Prskavce, Ricardu Funkovou, Víta Přindiše, Lukáše Rohana, Amálii Hilgertovou, Terezu Fišerovou a další hvězdy.

Singl mi přinesl novou radost, řekl Prskavec před startem v Troji

TK ke světovému poháru ve vodním slalomu v Troji, sport vodni slalom   Photo by CPAVe čtvrtek 8. června 2023 se Světový pohár ve vodním slalomu vrátí do pražské Troj již podevatenácté. Čeští závodníci spolu s ředitelem organizačního výboru Světového poháru Jiřím Rohanem a šéftrenérem reprezentace Jiřím Prskavcem st. se setkali se zástupci médii na tradiční tiskové konferenci v Boutique hotelu Jalta. Věří v úspěch reprezentace a podporu fanoušků od startu závodu ve čtvrtek až do neděle.

Pádlojízda je tradice. Letní počasí si užila takřka stovka vodáků

padlojizda2Pádlojízda se 100 lety Českého rozhlasu, coby předzvěst Světového poháru ve vodním slalomu 2023 opět přilákala na vodu celou řadu nadšených vodáků a fanoušků. V neděli 4. června absolvovala více než osmikilometrový úsek vedoucí z Troji na Kampu necelá stovka zájemců v 35 lodích. Tradiční jízdu si nenechali ujít ani současní nebo bývalí čeští reprezentanti včetně kanoistu Lukáše Rohana.

Mám velkou motivaci doma uspět, říká mistr světa Přindiš týden před startem v Troji

Vit PrindisAktuální mistr světa z loňského šampionátu v Augsburgu Vít Přindiš má letos speciální motivaci závodit. Sezónu sice odstartuje symbolicky opět na Eiskanalu na německé půdě, ale jedním z vrcholů sezóny bude už druhý ze Světových pohárů v letošní sérii – doma v Praze-Troji příští týden. Po loňském výpadku v semifinále, kdy ho srazily dva trestné dotyky, by se chtěl jeden z nejlepších kajakářů světa před fanoušky a svými blízkými pěkně blýsknout. O medaile budou kategorie K1 ženy a K1 muži netradičně bojovat už v pátek odpoledne. V Troji bude startovat 390 lodí ze 45 států, premiérově i závodník z Komorských ostrovů.

Dva týdny do startu Světového poháru v Praze. Prskavec v dvojboji na kánoi a kajaku

Jiri PrskavecUž jenom dva týdny zbývají do startu Světového poháru ve vodním slalomu v Praze-Troji (8.–11. června 2023). Již podevatenácté v historii budou mít sportovní fanoušci možnost dostat se ke svým sportovním idolům, olympijským vítězům a mistrům světa jako jsou i české superstar Jiří Prskavec, Lukáš Rohan, Vít Přindiš a Tereza Fišerová. Malí i velcí budou mít připravený zajímavý doprovodný program, který startuje již v neděli 4. června Pádlojízdou se 100 lety Českého rozhlasu. VSTUPENKY