Pádlojízda je tradice. Letní počasí si užila takřka stovka vodáků

padlojizda2Pádlojízda se 100 lety Českého rozhlasu, coby předzvěst Světového poháru ve vodním slalomu 2023 opět přilákala na vodu celou řadu nadšených vodáků a fanoušků. V neděli 4. června absolvovala více než osmikilometrový úsek vedoucí z Troji na Kampu necelá stovka zájemců v 35 lodích. Tradiční jízdu si nenechali ujít ani současní nebo bývalí čeští reprezentanti včetně kanoistu Lukáše Rohana.

Stříbrný olympijský medailista z Tokia Lukáš Rohan byl letos jedním z hlavních organizátorů akce. Přitom v kalendáři měl o víkendu start na prvním Světovém poháru v německém Augsburgu, který se mu ale bohužel nakonec nepovedl podle představ. Pak se mohl plně soustředit na nedělní organizační práci a celkovou akci. "Jezdím Pádlojízdu v podstatě každý rok a jsem rád, když můžu nějakým stylem pomoct. Baví mě ta atmosféra. Vždy je to hezky strávená neděle a zážitek i pro mně. Mám tuto akci rád a i proto se snažím, abych aspoň trochu pomohl," řekl Lukáš Rohan.

padlojizda1Trať Pádlojízdy, která letos spojila své jméno s oslavami 100. jubilea mediálního partnera Světového poháru ve vodním slalomu, vedoucí centrem hlavního města s nádhernými výhledy na všechny památky podél Vltavy, je pro účastníky vodáckým svátkem a i proto se jich většina každý rok na Pádlojízdu vrací. „Nemohli jsme si to nechat ujít ani letos. A vždy, když budu moct, rád pojedu opět,“ říkal jeden z účastníků. „Akce se mi strašně líbí, už jsem ji jel po několikáté. Počasí nám v posledních letech docela přeje,“ liboval si další z vodáků.

Lukáš Rohan se podílel na organizaci spolu s dalšími členy týmu - Lukášem Přindou a také s Vítem Přindišem, který měl v neděli ještě reprezentační povinnosti v Augsburgu. „Líbí se mi, že se sejdeme s lidmi a užijeme si vodu zase trošku jinak, než tomu je při závodech v Troji. Vidět Karlův most a koukat se z Vltavy na Pražský hrad, to je vždycky zážitek, a i proto to rád jezdím,“ popsal Lukáš Rohan.

Radiozurnal 100let 02Pádlojízda naladila všechny přítomné na blížící se elitní slalomářské závody, které se odehrají od čtvrtka 8. do neděle 11. června v pražské Troji. Organizační tým na čele s ředitelem Jiřím Rohanem věří, že fanoušci nezklamou a dokáží opět vytvořit jedinečnou atmosféru, na kterou se už všichni čeští i zahraniční závodníci tolik těší.