World Cup 2022 Trailer

České úspěchy v Troji, prohloubení spolupráce s ICF

medailistePraha – Troja hostila už poosmnácté Světový pohár ve vodním slalomu (10. – 12. června 2022). Organizační tým v čele s dvojnásobným olympijským medailistou Jiřím Rohanem vyhodnotil rozsáhlý mezinárodní závod jako úspěšný a již začíná pracovat na dalším ročníku. Světový pohár v Troji opět odstartuje celou sérii závodů ICF v termínu 9. - 11. června 2023.

Hrdinka z Troji. Tereza Fišerová i přes zranění ovládla také extrémní slalom. Mezi muži kraloval Stefan Hengst

Fiserova extrem 3Závody v extrémním slalomu uzavřely třídenní zastávku Světového poháru ve vodním slalomu 2022 v Praze – Troji. 32 mužů a 32 žen se postavilo na start vždy ve čtveřicích, z každé jízdy dále prošli vždy dva nejrychlejší závodníci. Museli projet kolem několika povodných branek, dvou protivodných a k závěru ještě udělat eskymáka.

Semifinále singlířů ovládla Fišerová a Mirgorodsky. Do finále jdou i obě sestry Satkovy a Heger s Rohanem

Satkova Gabina semi C1V rámci nedělního programu Světového poháru ve vodním slalomu2022 v Praze – Troji se v dopoledních semifinálových jízdách představili singlíři. Mezi kanoistkami se nejvíce dařilo domácí Tereze Fišerové, semifinále mužů ovládl Slovák Marko Mirgorodsky. Poprvé si finále před domácím publikem užijí sestry Martina a Gabriela Satkovy.

Praha je pro závodníky atraktivní destinací

Troja Sobota Vyber 03Skvělá podpora fanoušků, rodinná atmosféra. Závodníci se do Troje rádi vrací. Umělá slalomová dráha v hlavním městě České republiky je světový unikát a umí skloubit sportovní atmosféru s výhodami velkoměsta. „V Troji závodím hrozně rád. Nejen my domácí, ale i zahraniční závodníci říkají, že do Prahy se těší vždycky nejvíc, protože zdejší atmosféra je opravdu speciální,“ pochvaluje Světový pohár v Praze stříbrný kanoista z Tokia Lukáš Rohan.

Finále kajakářů bez medaile pro Česko. Vyhráli Foxová a Kauzer

Foxova finale K1Během sobotního odpoledne v pražské Troji sledovaly plné tribuny napínavé finálové jízdy nejlepších kajakářek a kajakářů. Jiří Prskavec nakonec skončil těsně pod stupni vítězů, zvítězil Slovinec Peter Kauzer. Při své kajakářské premiéře obstála Tereza Fišerová, kterou jeden trestný dotyk připravil o bronzovou medaili. I s chybou zvítězila suverénní Jessica Foxová, která si triumf nadělila k dnešním 28. narozeninám.

Jak, kde, kdy sledovat Světový pohár v Praze?

                Světový pohár ve vodním slalomu startuje celou sérii podniků ICF už v pátek 10. června v 9 hodin kvalifikacemi všech kategorií závodníků (kajak, kánoe). Na startu nebudou chybět všichni olympijští vítězové včetně nejlepšího kajakáře z Tokia Jiřího Prskavce. Zde můžete sledovat online výsledky, fotografie, nebo aktuální dění na sociálních sítích.