World Cup 2022 Trailer

Semifinále singlířů ovládla Fišerová a Mirgorodsky. Do finále jdou i obě sestry Satkovy a Heger s Rohanem

Satkova Gabina semi C1V rámci nedělního programu Světového poháru ve vodním slalomu2022 v Praze – Troji se v dopoledních semifinálových jízdách představili singlíři. Mezi kanoistkami se nejvíce dařilo domácí Tereze Fišerové, semifinále mužů ovládl Slovák Marko Mirgorodsky. Poprvé si finále před domácím publikem užijí sestry Martina a Gabriela Satkovy.

C1 ženy

V semifinále startovalo 30 závodnic. Vynikající a čistou jízdu zajela Slovenka Zuzana Paňková, která dlouho vedla průběžné pořadí a zaslouženě si vyjela finále. Z předních pozic bude odpoledne o další cenný kov bojovat i včerejší stříbrná medailista z kajaku Elena Liliková z Německa. Do elitní desítky se vešla i Britka Kimberley Woodsová. Šanci na reparát a další boj o medaili čeká i další Britku Mallory Franklinovou.

Fiserova semi C1Jízda se naopak vůbec nepovedla Australance Jessice Foxové, která na brance 8 zaznamenala za nečistý průjezd trestnou padesátku. Další velké chyby na trati, branka, do které se musela vracet a obrovská časová ztráta v cíli ji odsunula daleko za postupovou desítku. Podobné trápení zažila i Ukrajinka Viktoriia Usová, kterou ve střední pasáži přejela vlna a následoval eskymák. Ztrátu téměř 17 vteřin už nedokázala stáhnout.

V semifinále zazářily všechny tři Češky a fanoušci se mohou ve finále těšit na Terezu Fišerovou, která byla semifinále nejlepší, tak i na Martinu a Gabrielu Satkovy, které se seřadily na třetím, resp. čtvrtém místě.

„Trať je hodně náročná, hlavně fyzicky. Je hodně horko a stres tomu ještě přidává. Ale mně se dneska jelo hodně dobře. Nějaké chyby tam byly, ale fakt maličkaté. Slyšela jsem publikum, a to je pro mě obrovský zážitek, loni to chybělo. Mám dojem, že pojedu svoje první finále tady doma. Já jsem si to hrozně užila a když ve finále předvedu to samé, budu úplně nešťastnější. Některé kombinace jsem si nadjela až tak moc dopředu a dobře, že jsem to pročekala a řešila jsem to na poslední chvíli. Mrkneme na to ještě s trenérem, ale sama za sebe jsem spokojená,“ řekla po dojezdu Martina Satková.

„Byla tam jedna pasáž, kterou jsem neměla úplně pod kontrolou. Ale jinak se mi jelo dobře a myslím, že to i dobře vypadalo, klouzalo to, a to je to hlavní. Pro finále mám v plánu vyladit to jedno místo a zbytek sjet stejně. Je super, že jsme ve finále hned tři před domácím publikem. Můžeme se tak domácím fanouškům takto odvděčit za to, jak nám tady fandí a doufejme, že aspoň jedné z nás to klapne na medaili," věří Tereza Fišerová.

„Já mám obrovskou radost, že jsme všechny tři holky ve finále. Je to umocněné ještě tím, že jsme tam i se sestrou. Už to snad nemůže být lepší. Mě už je možná jedno, jak dopadnu. Protože být ve finále doma, se sestrou, je něco neskutečného. Cokoliv dalšího už je opravdu za odměnu. Jízda byla ze začátku hodně dobrá, to jsem věděla. Potom ale přišla chyba na jedné z protivod, o které jsem věděla, že tam nemám dát odklon. Já jsem tam jela a říkala si, že už jsem v pohodě, že už ho tam můžu dát a udělala jsem chybu. Musím si na to víc dát pozor. Naštěstí jsem se po té chybě zvládla zkoncentrovat a jet dál svojí jízdu," zářila v cíli Gabriela Satková.

C1 muži

V semifinále kanoistů zazářil Slovák Marko Mirgorodsky, který jako jediný stáhl čas pod 100 vteřin na 99.56 s. a zvítězil. Do finále postoupili i Slovinci Benjamin Savšek a Luka Božič, Němec Sideris Tasiadis nebo Ir Liam Jegou. Z posledního postupového místa do finále proklouzl další Slovák Matej Benuš.

Rohan semi C1Před branami skončila řada favoritů, např. Brit Adam Burgess, který nabral hned pět trestných dotyků. Trestnou padesátku vyfasovali Němec Franz Anton i Francouz Denis Gargaud Chanut a dokonce i vítěz kvalifikace Kasper Sztuba z Polska.

V semifinále se představily hned tři české lodě. Václav Chaloupka však rozšířil řady těch, kteří neprojeli čistě jednu z branek a zaznamenal trestnou padesátku. Vojtěch Heger a Lukáš Rohan postoupili do finále z pátého, resp. šestého místa.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ZDE.

Results C1 W semifinal

Results C1 M semifinal

Foto: Barbora Reichová