World Cup 2021 Trailer

České úspěchy zakončily Světový pohár v Praze - Troji

                Na startu prvního z letošní série Světových pohárů ICF v Praze – Troji (11. – 13. 6. 2021) nechyběli olympionici v čele s bronzovým z Ria 2016 Jiřím Prskavcem a také česká reprezentace v nejsilnější sestavě. I přes přísná proti-epidemiologická opatření se akce zúčastnilo 290 lodí z 34 zemí. Domácí fanoušky katapultoval k televizním obrazovkám nejen výkon nejlepšího kajakáře Jiřího Prskavce, ale i nečekané vítězství v kategorii C1 mužů, kde dominoval Lukáš Rohan. Na závěr poháru přidal zlato v kategorii CSLX extrémním slalomu i Vít Přindiš.

Kanoista Lukáš Rohan je poprvé vítězem Světového poháru, stříbrný je Florence a bronzový Savšek

Rohan Finale2Velmi napínavé finále se odehrálo v poslední individuální soutěži v pražské Troji v soutěži kanoistů. Poprvé se v závodu Světového poháru dostal na medailové pozice český závodník Lukáš Rohan a rovnou dosáhl na nejvyšší příčku. Jako druhý skončil o 24 setin pomalejší Brit David Florence, bronz si odváží Slovinec Benjamin Savšek.

Polský double v soutěži kajakářek. Zvítězila Zwolinská, druhá Pacierpniková, Foxová třetí

zwolinska fSobota přinesla nesmírně napínavé finále kajakářek. Závěrečnou jízdu naprosto famózně zajela Polka Natalia Pacierpniková. Předvedla silné záběry a na prvním mezičase jasně vedla. Zvládla i těžkou střední pasáž a zajela čistou jízdu, přičemž zaznamenala do té doby nejlepší čas dne 102,49 s.
Další závodnice pak více chybovaly. Maialen Chourrautová ze Španělska zaznamenala 4 trestné vteřiny, Němka Ricarda Funková chybovala už na protivodné brance č. 3, pak navíc nesprávně projela bránu 9 a u jejího jména zasvítila padesátivteřinová penalizace. Pak přibyla další chyba na brance 16 a medailové naděje pro Němku už v půlce trati vzaly za své.