World Cup 2021 Trailer

Všichni čeští kajakáři jdou do finále. V semifinále byl nejrychlejší Prskavec

Prskavec semiSemifinále kajakářů také nabídlo zajímavé momenty. Výborně trať zajel hned v úvodu Slovák Jakub Grigar, který se blýskl bezchybnou jízdou a na dlouho se usadil v čele. Časem 92,39 s navíc nasadil laťku velmi vysoko a ve finále nebude chybět.

Jako první z českých kajakářů vyrazil na trať Vavřinec Hradilek, neudělal ani jednu chybu a do finále ho po chvílích čekání definitivně poslaly dvě chyby Němce Aignera.

Jiří Prskavec tradičně umělou slalomovou dráhou prolétl a stlačil vítězný čas na konečných 90,69 s. Dokonce si dovolil závěrečné metry vypustit a finále ho nemine stejně jako jeho reprezentačního kolegu Víta Přindiše, který rovněž zajel čistě a zařadil se hned za Prskavce na konečné druhé místo.Hradilek semi

„Trať je poměrně těžká a já mám takové tratě strašně rád. Člověk to nemůže jen tak řezat dolů, ale musí si také počkat a přesně najet nájezdy, pak přejezdy do protivod přes válce. Hodně rychle jsem vystartoval, možná byla vidět i nervozita na brance 3, musel jsem to jet jinak, než jsem chtěl. A pak už jsem jen klouzal, mohl jsem si odpočinout na rovinkách, protože jsem věděl, že to jde dobře a čistě. Pak mě až překvapilo, jak dobrý čas mám, když jsem přijížděl do cíle,“ pochvaloval si Prskavec.

Boris Neveu udělal chybu hned zkraje, podjel branku a časovou ztrátu už nedokázal stáhnout. Francouz tak ve finále neodstartuje. Druhý nejrychlejší kajakář kvalifikace Brazilec Desnos zase neprojel dobře branku č. 9 a s padesátivteřinovou zátěží vzaly šance na finále za své.

V postupové desítce naopak nechybí ani veterán Peter Kauzer ze Slovinska nebo olympijský vítěz Joseph Clarke z Velké Británie. I s jednou chybou si postup pohlídal poslední muž na trati, Ital De Gennaro.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY