Praha - Troja

Troja je velmi zajímavá pražská čtvrť smnožstvím přírodních i historických památek. Leží na pravém břehu řeky Vltavy a na přilehlém kopci na severu Prahy a tvoří část Prahy 8.

 

 • logo_zoo.gifZoologická zahrada
  Nachází se zde známá pražská zoologická zahrada. Při povodních vroce 2002 byla sice její velká část zcela zničena, vnásledujících letech ale prošla nákladnou rekonstrukcí a dnes se již opět řadí mezi renomované evropské zoologické zahrady.
  Podrobné informace naleznete na adrese: www.zoopraha.cz .

 • logo_bz.gifBotanická zahrada
  V Troji můžete navštívit také známou Pražskou botanickou zahradu, jež byla založena v60. letech 20. století a slouží především kuchovávání vědecky dokumentovaných a vedených sbírek rostlin. Vroce 2004 zde byl otevřen moderní tropický skleník Fata Morgana, který se záhy stal vyhledávanou atrakcí.
  Více se o botanické zahradě dozvíte na adrese: www.botanicka.cz

 • trojsky_zamek.gifTrojský zámek
  V dolní části Troji můžete navštívit krásný zámek ze 17. století, který se řadí ke skvostům barokní architektury. Jde o rozlehlý soubor staveb, jemuž dominuje zahradní průčelí s monumentálním schodištěm do 1. patra, zdobené mytologickými plastikami. Zámek obklopuje rozsáhlá barokní zahrada, ve které nechybí oranžérie či bludiště. Návštěvu tohoto zámku si rozhodně nenechte ujít.
  Podrobné informace naleznete na adrese: zámek

 • Stromovka
  Z Troji vede pěší lávka přes Vltavu do rozsáhlého anglického parku Stromovka. Tato bývalá královská lovecká obora byla upravena na park již v19. století a je zcela ideálním místem pro sport i odpočinek, a to i pro Vaše čtyřnohé kamarády. Je zde kvidění řada vzácných rostlin a dřevin i ohrožených živočišných druhů. Navíc se odtud snadno dostanete do botanické i zoologické zahrady.
  Veškeré podrobné informace najdete na adrese: www.stromovka.cz