Tvrdé souboje loď na loď. Mistry světa v extrémním slalomu jsou Veronika Vojtová a Stefan Hengst

JH 00361Nedělní odpoledne v pražské Troji uzavřel atraktivní závod - mistrovství světa v extrémním slalomu. Zatímco v každém předešlém závodě bojovali kajakáři na trati sami a na dálku, tady měli soupeře doslova tělo na tělo, respektive loď na loď. Jezdilo se totiž po čtveřicích. Jejich úkolem bylo projet osm nafukovacích branek, z toho dvě protivodné. Před koncem jízdy ještě museli kajakáři absolvovat povinného eskymáka. A diváci si přišli opravdu na své, viděli řadu tvrdých soubojů na vodě. Nouze nebyla o šťouchance pádlem či bouchance loděmi.

Finále kanoistek - Vítězný double pro Foxovou, Fišerová třetí

fiserova finaleNervózní začátek finále kanoistek skvěle rozjela Číňanka Shi Chenová, která se až do poloviny startovního pole průběžně vedla i se čtyřmi trestnými vteřinami. Tu pak vystřídala až rozdílem dvanácti setin sekundy Francouzka Lucie Bauduová časem 124.83 s. S těžkou tratí se dokázala slušně popasovat Rakušanka Nadine Weratschnigová, která se dostala do průběžného vedení i s šesti trestnými vteřinami.

C1W – Nejrychlejší Woodsová, ve finále i Fišerová

8344048913868474921 MH 0070Že je trať v pražské Troji opravdu obtížná, dokazovalo dnešní semifinále kanoistek. První polovina startovního pole kupila jednu chybu za druhou. Šest, osm, osmnáct i padesát trestných vteřin nebylo výjimkou. První, kdo pokořil trať čistě, byla Australanka Rosalyn Lawrencová, následované týmovou kolegyní Noemie Foxovou, která se dostala do průběžného čela.

Vítězem mezi kanoisty je Matej Beňuš, soutěž kajakářek ovládla favoritka Jessica Foxová

benus finalBěhem sobotního odpoledne se na trojské slalomové dráze rozdaly první medaile. Dramatické finálové jízdy předvedli kanoisté a kajakářky. V soutěži singlířů na nejvyšší příčku dosáhl Slovák Matej Beňuš, který se tímto výkonem vyhoupl i do čela celkového hodnocení Světového poháru 2019. Mezi kajakářkami zůstala neotřesená nadvláda Australanky Jessicy Foxové, která ovládla finále a obhájila i své celkové prvenství v celém seriálu.

Servis Canon k dispozici na Světovém poháru v Praze - Troji zdarma

WC2019 074Speciální služba pro všechny fotografy - pro amatéry i profesionály. V rámci Finále Světového poháru ve vodním slalomu v Praze - Troji bude v neděli (8. září) k dispozici servisní tým AWH, který zajistí příchozím „kanoňákům“ servis na jejich zařízeních po celou dobu nedělního programu. Čištění a údržbu fotografické techniky Canon zcela zdarma.

Prskavec, Hradilek a Přindiš prolétli sebevědomě do semifinále. Postupují i dvě české kanoistky

hradilek vPáteční odpoledne při finále Světového poháru patřilo kvalifikaci kanoistek a kajakářů. Soutěž singlkanoistek vyhrála Nadine Weratschnigová z Rakouska, kanoistům vládl Slovák Jakub Grigar. Vavřinec Hradilek a Jiří Prskavec předvedli druhou a třetí nejlepší jízdu. Celkem 51 kanoistek vyrazilo na trať v Praze-Troji v páteční kvalifikaci. Do bojů zasahovala i řada „obojživelnic“, které ve vlnách bojovaly dopoledne i v kategorii kajakářek.