Semifinále kajakářů - Přindiš, Hradilek i Prskavec jdou do finále, nejrychlejší De Gennaro

5868855673261482073 MH 0983Minimum chyb se oproti závodu kanoistek objevovalo v semifinále kajakářů. Tak jak se nepovedla kvalifikace Peteru Kauzerovi, tak v semifinále si tento slovenský borec spravil chuť. Vyrazil na trať už jako pátý a jeho čistá jízda a čas 95.09 s zůstaly nepřekonány až do jízd nejlepších deseti závodníků.

Tím, kdo přepsal vedoucí čas na cílové tabuli, byl k obrovské radosti domácích až Vít Přindiš. Český kajakář zajel skvostnou čistou jízdu, která měla časovou hodnotu 94.38 s. On i Kauzer si tak vyjeli jasné finále. „Závodilo se mi nádherně, smekám hlavně před výkonem diváků, byl úžasný. Jel jsem na jistotu, snažil se vyvarovat chyb, neudělat hloupý šťouch. Jel jsem, co jsem potřebovat na postup do finále a povedlo se to. Čas to nebyl vůbec špatný, ale vím, že tam mám ještě rezervy. Je tam spousta pasáží, kde se můžu zdokonalit. Ve finále se pojede zase od nuly. Takže se těším, co předvedu,“ řekl v cíli Přindiš.

Mezi postupujícími je i olympijský vítěz z Rio de Janeira, Brit Joseph Clarke. Do desítky finalistů se naopak nevešel vítěz kvalifikace Jakub Grigar. Slovák nepostoupil o pouhých 18 setin sekundy.

Zato nabité finále bude mít z českého pohledu hned trojnásobné zastoupení, dál jdou i Jiří Prskavec a Vavřinec Hradilek.

Prskavec byl od prvního mezičasu excelentní. Těsné průjezdy branek, skvěle pohlídaný nájezd do poslední protivody. Takhle se jede o finále Světového poháru. Náskok byl natolik luxusní, že si Prskavec dovolil poslední metry i vypustit, dojel i tak druhý v čase 92.04 s a s přehledem si zajede finále. „Skvěle mi vyšla horní část trati. Když se mi to povede stejně, bude to super. Od půlky dál jsem si to malinko hlídal, tam se určitě dá lajna zkrátit a víc přiložit a třeba ještě o dvě vteřiny zrychlit. I proto jsem si na konci dovolil i nepádlovat. Diváci jsou tu rok od roku lepší, patří jim obrovský díky. Je to tu skvělé hlavně díky nim,“ řekl Prskavec.2103217232866280096 MH 1109

Hned po něm vyrazil na trať Vavřinec Hradilek. Jel více na jistotu, než Prskavec, více kontrolovat průjezdy do branek, do kterých nenajížděl tak natěsno. Jel čistě až do konce, ale musel bojovat hlavně s časem, každý záběr pádlem rozhodoval. Čas 96.19 s nakonec stačil na osmé postupové místo. „Jízda byla trochu zvláštní, vypadlo mi pádlo v náročné kombinaci branek 7 a 8. Trochu jsem se lekl, ale naštěstí jsem ho chytil rychle zpátky a dal jsem se dohromady. Ve finále jsme všichni tři Češi, takže očekávám umístění 1, 2, 3,“ řekl se smíchem Hradilek.

Vítězem semifinále se stal Ital Giovanni de Gennaro z Itálie, který protnul cíl v čase 92.01 s. „Bylo to velmi dobré. Nejprve jsem si myslel, že jsem se v horní části dotkl branky, tak jsem se snažil víc zabrat, aby mi to na finále vyšlo. Ale naštěstí to byl jen proud vody. Bude to těžké finále, budu bojovat o medaili. Vím, že tady je to hlavně o Češích, ale já předvedu to nejlepší,“ řekl Ital.

Výsledky pdf semifinále