C1W – Nejrychlejší Woodsová, ve finále i Fišerová

8344048913868474921 MH 0070Že je trať v pražské Troji opravdu obtížná, dokazovalo dnešní semifinále kanoistek. První polovina startovního pole kupila jednu chybu za druhou. Šest, osm, osmnáct i padesát trestných vteřin nebylo výjimkou. První, kdo pokořil trať čistě, byla Australanka Rosalyn Lawrencová, následované týmovou kolegyní Noemie Foxovou, která se dostala do průběžného čela.

Závod ale nabíral obrátky až v poslední třetině, kdy vyrazila na trať první česká loď Evy Říhové. Ta zajela čistou jízdu a zařadila se na průběžné třetí místo. „Závodit v Troji je krásné, ale trať je tu dnes těžká, ale jsem méně nervózní, než ostatní. Trochu jsem podjela protivody, ale v celku tam nebylo nic, co by se vyloženě nepovedlo,“ řekla Říhová v cíli. Ta se však nakonec do finále nepodívá, skončila smolně na jedenáctém, prvním nepostupovém místě.

Ve výborné kondici se v Praze ukazuje Brazilka Ana Sátilaová. Druhá nejlepší kajakářka předchozího dne to umí i na kanoi a i s dvěma trestnými vteřinami prošla do finále. „Je to těžké, když jsem závodila i včera, takže jsem se musela dát do kupy. Každá chyba se tu počítá, musela jsem se hodně soustředit, trať je opravdu náročná. Pro finále mám strategii jasnou, jet jako vždycky, soustředěná, vyhnout se chybám, které jsem udělala v semifinále a hlavně se bavit jízdou,“ má jasno Sátilaová.

Krásná podívaná byla i na druhou Češku, Terezu Fišerovou. Sice se nevyvarovala šťouchů hned na druhé a šesté bráně, ale se zbytkem jízdy se poprala výborně. Zkracovala průjezdy na maximum a loď jí perfektně klouzala a v čase 121.50 s ji dovezla až do odpoledního finále. „Trať je dnes o něco těžší než v kvalifikaci, ale jelo se mi na ní lépe. Do finále se ale musím zklidnit v hlavě. Mám pocit, že jsem všude spěchala, nejela jsem tak klidnou jízdu, jakou umím a jakou bych chtěla,“ řekla Fišerová.

Jessica Foxová z Austrálie rovněž ukazuje svou sílu na kajaku i kanoi. Ani ona se nevyvarovala chyb a trestných dotyků, ale ve finále chybět nebude. V semifinále skončila druhá s časem 118.63 s.

Z prvního místa postupuje do finále Britka Kimberley Woodsová (118.40 s). „Bylo to těžké, ale to je tady vždycky. Snažila jsem se jet klidně a držet dobře stopu. Mým cílem je ve finále vyhrát. Nepřijela jsem si pro druhé nebo třetí místo. Budu sice šťastná, ať už to dopadne jakkoliv, ale dám do toho všechno a doufejme, že to na vítězství bude stačit,“ přeje si Woodsová.

Foto: Martin Hladík

Výsledky