Každý rok je to prostě jiné, říká Ježek před startem závodu

WC2019 TK 07Den před startem finále Světového poháru ve vodním slalomu v Praze 2019 se na tiskové konferenci v hotelu Jalta představili členové organizačního výboru SP a také představitelé ČSK spolu s vybranými závodníky. S novináři se setkal Jiří Prskavec, Vít Přindiš, Amálie Hilgertová a Tereza Fišerová.

Jan Boháč - O letošním ročníku SP v Troji
Já se na domácí závod těším pokaždé a tento rok jsem především zvědavý na novinku, kterým je mistrovství světa v extrémním slalomu. Uvidíme, jaký bude o závod zájem z řad závodníků, ale i diváků. Myslím, že divácky je to atraktivní disciplína. Jinak pro závodníky bude domácí Světový pohár poslední prověrkou před kvalifikací na OH v Seu. Když se jim zadaří tady, tak mohou jet do Španělska s čistou hlavou.

WC2019 TK 10Jiří Rohan - O MS v extrémním slalomu
Organizací MS v extreme slalomu jsme byli dodatečně pověřeni mezinárodní federací ICF. Takže to je letos náročnější. Finančně i organizačně. Ale zkušenosti s extrémním slalomem
už máme z dřívějších závodů, takže úplná novinka to pro nás taky není.

Standa Ježek - O náročnosti pořádání závodů
Částečně je to rutina, ale pokaždé se tam něco nového najde. Každý rok je to prostě jiné.
Letos je to s pořádání MS v extrémním slalomu speciální, ale prioritu má určitě finále Svěťáku. To, že jsme dostali MS, beru vlastně jako pochvalu. Je to známka toho, že děláme akci dobře a mezinárodní federace se nebála nám závod svěřit. Tak snad je to pravda.

Jiří Prskavec - O šanci obhájit prvenství ve Světovém poháru
Poslední závod má daleko větší váhu. Dají se tam vyjet dvojnásobné body. Prvním cílem je dostat se do finále. Pak to bude blízko, ale vlastně hrozně daleko. Za mnou jsou v celkovém pořadí dva hodně silní závodníci a oba to v Troji umí. Tak musím doufat, aby to to tady taky šlo, tak jako vždycky.

WC2019 TK 23Vít Přindiš - O letošní sezoně a šancích v Troji
Po tom příšerném startu sezóny bych nevěřil, že budu na konci bojovat o bednu ve Svěťáku. Na první místo si ambice nedělám, ale rád bych zůstal do trojice. Není to ale momentálně moje priorita. I kvůli tomu horšímu začátku se teď spíše soustředím a všechno směřuju ke konci sezony. Hlavní cíl je pro mě to Mistrovství světa a kvalifikace na olympiádu.

O MS v extrémním slalomu
Jel jsem jako jeden z mála všechny MS. Netrénoval jsem na to nijak speciálně, ale snažil jsem se připravit. Vzhledem k tomu, že je to doma, tak tomu člověk přikládá větší váhu. Zájem je určitě větší než normálně ve Světovém poháru, takže to bude těžké. Navíc jsem si vylosoval hned na úvod hodně těžkého soupeře. Nic nebude zadarmo.

Amálie Hilgertová - O aktuální formě
Já jsem trochu unavená. Zdá se mi ta sezona už dlouhá. O to je to horší, když jsou nejdůležitější závody na konci. Doma chce každý zajet dobře. A já WC2019 TK 01navíc doufám, že mi domácí prostředí dodá energii. Sezonu jsem rozjela skvěle, tak bych nerada odcházela s tím, že se mi na závěr nedařilo. Bude to velká bitva s mojí hlavou.

Tereza Fišerová - O úspěchu v obou disciplínách
Snažím se pořád soustředit na singl. Na Evropě jsem jela kajak naprosto uvolněně s čistou hlavou, a to je jede úplně jinak. Chtěla jsem si tu jízdu užít a všechno tak klaplo. Jsem ráda, že jsem v Německu nastartovala druhou polovinu svěťákové sezony stříbrnou medailí, tak snad se bude dařit i dál.

Foto: Jan Homolka, slalomtroja.cz

Fotogalerii najdete na: https://www.zonerama.com/Kanoe/Album/5582817

Výsledky z SP sledujte zde: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/prague-2019/results