O medaile na MS v extrémním slalomu bude bojovat hned čtveřice Čechů

vavra hV pražské Troji odstartovala závodní část týdne ve středu (4. 9.) kvalifikací Mistrovství světa v extrémním slalomu. Do nedělních vyřazovacích bojů postoupila kompletní čtveřice českých závodníků. Kvalifikaci ovládli Polina Mukhgaleevová a Pedro Goncalves.

Skvěle rozjely světový šampionát obě české ženy. Amálie Hilgertová zaostala v kvalifikaci za vítěznou Ruskou jen 76 setin a brala třetí místo. Hned za ni se zařadila Veronika Vojtová. Lepší než česká dvojice byla pouze vítězka Polina Mukhgaleevová z Ruska a druhá Caroline Trompeter z Německa.

Dařilo se i českým mužům. Vít Přindiš našel pouze jedinného přemožitele, kterým se stal Pedro Goncalves z Brazílie. "Netrénoval jsem na to nijak speciálně, ale snažil jsem se na domácí šampionát kvalitně připravit. Konkurence je tady určitě větší než normálně ve Světovém poháru, takže to bude těžké. Nic nebude zadarmo,” komentoval závod Přindiš. Do nedělního finále se kvalifikoval i desátý ze středečního Trial Run Vavřinec Hradílek.

O světové tituly v extrémním slalomu se na trojském kanálu pojede v neděli. První rozjížďky obou kategorií jsou plánovány na 15:00. Finále se pak rozjede v 17:30.

Výsledky