Je to nezapomenutelný zážitek. I proto se dobrovolníci rok co rok do Troje vracejí

zurek spBez poctivé práce dobrovolníků by se tak velké závody, jak je i Světový pohár ve vodním slalomu, nedaly zrealizovat. O to cennější je fakt, že se někteří dobrovolníci do Prahy – Troje každoročně a rádi vracejí. Všem patří velké díky! Něco z dobrovolnického prostředí prozradil i Karel Žůrek.

Organizační výbor Světového poháru ve vodním slalomu na čele s jeho ředitelem Jiřím Rohanem, by chtěl moc poděkovat a pochválit práci dobrovolníků i v letošním ročníku. Sportovní nadšenci od těch nejmenších až po zkušené matadory pomáhali na všech možných pozicích. Všichni si ale nakonec měli možnost užít a vychutnat elektrizující atmosféru závodů.

WC2019 150Karel Žůrek patří k vodáckým akcím v Troji už celé léta. Každý rok si bere dovolenou, aby svůj čas věnoval právě přípravě velkých závodů a také aby prožil příjemné chvíle s přáteli.

„Chci pomoci uspořádat SP ve vodním slalomu, potkat se s bývalými i současnými reprezentanty, realizačním týmem a kamarády okolo vody. Proto se každý rok vracím,“ říká Karel alias Karlos. „Rád se setkám se se starými i novými dobrovolníky a chci si také užít po práci všechnu srandu okolo. Třeba letos se vymyslela hra o nejlepšího dobrovolníka.“

WC2019 451Na závodech v Troji oceňuje specifickou rodinnou atmosféru, která se jinde jen tak nenajde. „Líbí se mi, že všichni bývalí i současní závodníci jsme jedna velká vodácká rodina a všichni pomáhají, jak můžou. Samozřejmě se mi líbí atmosféra při samotném závodě, když tolik lidí fandí našim i zahraničním závodníkům. To jak bouří tribuny a komentátoři (Daniel a Mira) fandí... To je nezapomenutelný zážitek,“ dodává.

Na závěr přidává také poděkování za sebe a ostatní dobrovolníky všem členům organizačního týmu. „Děkujeme, že nám umožní jezdit pomoct zorganizovat a vidět závody,“ říká Karel a už plánuje dovolenou na září 2020.