World Cup 2021 Trailer

Pražská Troja jako jedna z top destinací pro vodáky

prskavec victoryZájem o vodní sporty v České republice každým rokem stoupá a potvrdila to i letošní rekordní Pádlojízda v Praze-Troji. A umělá slalomová dráha v Praze – Troji je jednou z nejoblíbenějších závodních tratí vůbec. Potvrzují to nejen čeští olympionici, ale i závodníci z celého světa.

Pražská Troja už hostí 17. Světový pohár v novodobé historii vodního slalomu. Kromě toho jsme tu měli možnost vidět dvakrát mistrovství světa i mistrovství Evropy. „Pádlování v Troji bylo a je vždy svátek. Jsme neskutečně vděční za tu možnost, že se k nám každým rokem vrací velké slalomové závody přímo na naší domovskou trať,“ říká aktuální mistr Evropy z italské Ivrei Vít Přindiš.

Asi největším zážitkem nejen pro samotné slalomáře, ale i pro návštěvníky v Troji, bylo mistrovství světa v roku 2013. Závod kajakářů tehdy ovládl poprvé v historii český stříbrný olympionik z Londýna 2012 Vavřinec Hradilek. „MS doma už asi nezažiju, a proto být mistrem světa z Troje je nádherný pocit. Spíše je krásné cítit tu radost zvenčí, od lidí, fanoušků a soupeřů. Atmosféra a všichni diváci byli skvělí. Hodně vyčerpávající však také," svěřil se.

WC 007V olympijském roce zažívá vodácký areál ještě větší nápor fanoušků než obvykle, a to i přes pandemická opatření. I proto je velkým zklamáním pro diváky fakt, že se i letos musí Světový pohár ve vodním slalomu obejít bez fanoušků. Přitom v posledním olympijském roce zde trhali rekordy. Na Světový pohár do pražské Troji v roce 2016 jich dorazilo za tři dny celkem kolem deseti tisíc - víc jich v areálu nedaleko zoologické zahrady bylo jen při mistrovství světa.

„Bylo to úžasné, jsem z toho nadšená. Tady v Troji se mi vždycky jezdí nejlépe, protože je tady skvělá atmosféra. Mně se to tady líbilo snad ještě víc než na olympiádě. Tam byla sice obrovská tribuna se spoustou lidí, ale byla dál od trati než tady,“ rozplývá se bývalá mistryně světa Kateřina Kudějová.
Někteří z fanoušků navštěvují Troju pravidelně, některé přivábí právě olympijské hry a možnost vidět závodit Prskavce, Kudějovou, Rohana nebo další světové hvězdy na vlastní oči.

Už za rok se má Světový pohár do Troje vrátit v normálním režimu i s čerstvými olympijskými medailisty.
Čeští vodní slalomáři udělají hodně pro to, aby se vrátilo co nejvíc jejich příznivců. Věříme, že za rok i s diváky.