World Cup 2021 Trailer

Semifinále kajakářek vyhrála Polka Zwolinská. Ve finále bude Galušková

Galuskova semiSobotní program závodů Světového poháru ve vodním slalomu rozjely kajakářky. První závodnice dost chybovaly, nebyla nouze o padesátivteřinové penalizace. Ani zkušená Britka Fiona Pennieová se nevyvarovala této chyby a šance na finále se jí v tu chvíli rozplynuly. Ve finále se neukáže ani další velká závodnice, Jana Dukátová ze Slovenska.

První čistou jízdu si připsala až Francouzka Lafontová, ale ani čisté konto ji nepustilo výš než na průběžné páté místo. I s dvěma trestnými vteřinami se na dlouho v čele usadila Němka Elena Apelová. Tu z první příčky sesadila až Polka Zwolinská, která i se 4 trestnými vteřinami dokázala zajet velmi rychle a stala se první postupující do finále. Na první příčce už zůstala.

Antonie Galušková chybovala už na brance č. 3, pak přidala šťouch ještě na protivodné brance 21. Češka ale předvedla rychlou jízdu a šla na průběžné třetí místo. Pak sice pořadím klesala, ale zaváhání Slovenky Elišky Mintálové poslalo nakonec tuto jedinou Češku do finále. „Hodně jsem improvizovala, musela jsem hledat jiné cesty, jak tratí projet. Trať je oproti té včerejší zamotanější, je to technicky náročnější, vyžaduje to přesnější nájezdy. Ale i s chybou byla jistá šance dostat se do finále,“ řekla Galušková.Zwolinska semi

Kateřina Minařík Kudějová se lehce dotkla helmou na brance 6, pak ale přidala ještě dotyk na protivodné brance 18, časová ztráta se zvyšovala a zařadila se až na průběžné deváté místo. Nejlepší desítka se však teprve řadila ve startovní bráně a Češce se tak brány finále zavřely. „Myslela jsem si, že trať bude lehčí, ale bohužel. Na druhou stranu byly tyčky docela vysoko, nebylo tak náročné to projet. Já jsem ale udělala chybu jinde, překvapilo mě, jak rychle jsem najela do protivody, chtěla jsem to vzít na kontra, ale zas až takovou rychlost, která by mě tam dostrkala, jsem neměla. Dala jsem tam jen hlavu a musela jsem se vracet. Bohužel je hodně znát, že jsme hodně trénovali, cítím trochu tuhé ruce, a to na závody není v pořádku. Mrzí mě, že se mi to nepovedlo, ale byl to pro mne spíš tréninkový závod, který beru jako přestupní můstek,“ řekla jistá olympijská účastnice Minařík Kudějová.

Ze závěrečné desítky kajakářek se s trojskou tratí nepopasovala překvapivě Corinna Kuhnleová z Rakouska, která nabrala 8 trestných vteřin, ani Ana Satilaová z Brazílie. Němka Ricarda Funková se s těžkou tratí vypořádala skvěle. Hořký závod naopak absolvovala Britka Mallory Franklinová, která do půlky trati jela dobře, pak však podjela jednu z branek, musela se vracet a hledat ideální stopu, což se jí však nepodařilo a od branky 18 nabrala hned pět padesátek. Semifinále uzavřela Jessica Foxová, která si i přes 6 trestných vteřin postup do finále pohlídala.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY