World Cup 2021 Trailer

Nejlepším kajakářem je Jiří Prskavec, stříbro bere De Gennaro, bronz Biazizzo

Prskavec finalI díky trojnásobné české účasti bylo finále soutěže kajakářů tím správným vyvrcholením sobotních individuálních soutěží v pražské Troji. Zvítězil domácí Jiří Prskavec, stříbro získal Ital Giovanni De Gennaro a bronz bere překvapivě Mathieu Biazizzo z Francie.

Finále nerozjel špatně Američan Michal Smolen, který čistou jízdou nastavil čas pro ostatní v hodnotě 93,62 s. Jako vítr vpadl mezi branky Vavřinec Hradilek. Hodně riskoval, jak u něj zvykem a bohužel se nevyvaroval chyb na brankách 9 a 19. Navíc ještě podjel branku č. 13 a vracení mu ubralo spoustu sil a času.

S vervou se snažil krotit branky i dvojnásobný mistr světa, Slovinec Peter Kauzer, ani on se však nevyvaroval chyb a nejvyšší příčky musel tentokrát přenechat jiným. Špatně nejel ani Španěl David Llorente, šťouch na brance 13 ho však mezi nejlepší také nepustil.

Do čela se naopak dostal Joseph Clark z Velké Británie. Skvěle klouzal mezi brankami a na každém mezičase svůj náskok navyšoval. V cíli stáhl vedoucí čas na 92,54 s. Výbornou jízdu předvedl Francouz Mathieu Biazizzo, který zajel bezchybně a okamžitě Brita z první příčky sesadil.

Slovák Jakub Grigar Francouzův náskok také hned úspěšně stahoval, ale při nájezdu do protivodné branky 21 ho přidržel válec a závodník zde přišel o cenné vteřiny. Naprosto skvěle jel Ital De Gennaro. Čistá jízda, maximálně zkracované průjezdy a bylo z toho nové vedoucí místo.

Druhý Čech na startu Vít Přindiš na mezičasech mírně ztrácel, ale s každým záběrem ztrátu stahoval. Nešťastný dotyk na brance 19 a dvouvteřinová penalizace ho časově odsunuly z předních pozic. Přindiš ve finále skončil sedmý.

Na startu už zbýval pouze poslední závodník a třetí Čech – Jiří Prskavec. Ten na prvním mezičase na De Gennara ještě 6 desetin ztrácel, ale ve střední pasáži už byl naopak o více než 6 desetin rychlejší. A náskok udržel až do cíle. Jiří Prskavec si dojel pro zlato v čase 90,42 s, stříbro bere Ital De Gennaro a bronz Francouz Biazizzo.

„Vítězství je moc příjemné, navíc jsem jím završil svůj hattrick tady z Troji, vyhrál jsem tu poslední tři velké závody. Navíc dnes to bylo umocněné o to, že tohle byl můj desátý závod, podesáté jsem se dostal do finále, ale poprvé jsem semifinále vyhrál a ve finále jsem startoval jako poslední. Vítek jel přede mnou a moderátoři to úžasně vyburcovali a bylo dost těžké se při tom zkoncentrovat. Nahoře mi to úplně nevyšlo a až do cíle jsem to vlastně doháněl. Jsem strašně rád, že jsem to vydržel, dole mě to už hrozně bolelo. Ale je vidět, že forma přichází a z toho mám tu největší radost. Je to ujištění, že je člověk dostatečně rychlý a je tam, kde by měl být. Mám ještě měsíc a půl na to formu vyladit, ale myslím, že jsem na správné cestě a za to jsem strašně rád,“ pochvaloval si zlatý Jiří Prskavec.Prskavec final2

„Na tohle jsem čekal. Vždy jsem byl na trati rychlý, ale nikdy mi to nevyšlo ve finále. Bylo úžasné mít jízdu pod kontrolou a útočit v závěrečné části trati. Je velké štěstí a požehnání zase závodit a děkuji všem, kteří to umožnili,“ řekl dojatý Ital De Gennaro.

„Trať byla opravdu velmi těžká. Už když jsme si trať v semifinále poprvé vyzkoušeli, branky byly hodně nízko. Ve finále už to bylo víc vzrušující. Už jsme věděli, jak trať vypadá, mohli jsme jet více uvolněně. Atmosféra tady byla skvělá, jako vždy. Vím, že na poměry České republiky tu bylo málo lidí, muselo být. Ale stejně jsem cítil, jak mě lidé povzbuzují a tlačí dopředu. Je to krásné a jsem rád, že jsem tady a zpět na pódiu. Je báječné být tu opět se všemi lidmi, které mám rád, závodit na vodě, užívat si to, protože tohle je můj život už 10 let. Moc si to užívám,“ dodal spokojený bronzový medailista Mathieu Biazizzo.

Výsledky v pdf