World Cup 2021 Trailer

Semifinále kanoistek nejlépe zvládla Britka Franklinová. Ve finále bude i Fišerová

Franklinova semiNeděle v pražské Troji patří soutěžím singlířů a singlířek. V dopoledním semifinále si mezi ženami nejlepší místo pro odpolední finále vyjela Britka Mallory Franklinová. Ze tří českých lodí se z postupu raduje Tereza Fišerová.

Na těžké trati se představilo 30 kanoistek, které bojovaly nejen s vlnami, ale i větrem. Ze všech kanoistek zajela čistě pouze Slovenka Stanovská, na finále jí to ale nestačilo. Výborně si vedla Aleksandra Stachová, která dlouho vedla a potvrdila tak, že polským lodím se letos v Troji opravdu daří. Ve finále chybět nebude. Ve startovním poli se tradičně představila i řada závodnic, které startovaly o den dříve na kajaku. Jessica Foxová sice cestou nabrala tři trestné dotyky, ale díky tradičně rychlé jízdě do postupové desítky proklouzla, ve finále si užije společnost i své mladší sestry Noemie. I další kajakářka Mallory Franklinová si finále vyjela, byť nešťastně ťukla hned první bránu. Zbytek jízdy ale zvládla bez potíží a zvítězila.

V soutěži byly i tři české lodě. Martina ani Gabriela Satková však nepostoupily. V poslední desítce se představila Tereza Fišerová a zajela skvělou rychlou jízdu. I přes jednu chybu ji postup neminul.

„Trať je hodně těžká, ale mně takové tratě vyhovují. Když jsem to viděla, měla jsem trošičku strach, pociťovala jsem nervozitu, trenér mě uklidňoval. Ale nakonec to vyšlo jako vždycky. Když je těžká trať, mám málo času na to rozmýšlet se, kde co udělám a pak to vyjde na 100 %. Chtěla bych ve finále zajet stejně jako teď,“ pochvalovala si postup Tereza Fišerová.Fiserova semi

„Náročná trať se potvrdila už včera, jsou tam pasáže, u kterých hodně holek diskutovalo, jak je jet.  Já jsem udělala chybu hned v první pasáži. Chtěla jsem jet bránu napřímo a nevyšlo mi to. Neměla jsem asi tolik riskovat. Ale nebýt téhle pasáže, trať se mi jinak moc líbila. Ale když už člověk jednou zachybuje, těžko se to vrací. Dotyk je v pohodě, ale vracení se do brány je horší. S tím už se nedá počítat na nic dobrého. Finále mi nevyšlo, s tím rozhodně nejsem spokojená. Jsme tu doma a myslím, že jsem měla na víc. Nebýt té chyby, asi bych zbytek dojela dobře. Jak se jednou člověk rozhodí, je to už špatné. Je to asi i tím, že jsem nebyla stoprocentně soustředěná, protože mám zítra ráno státnice,“ byla zklamaná Martina Satková.

„Potvrzuji, že trať je opravdu náročná, ale taková by na Světovém poháru měla být, aby otestovala ty nejlepší a kdo na to opravdu má. Musím říct, že i mně samotnou to pořádně otestovalo. Ukázalo se, že mám na čem pracovat, některé nájezdy mohly být lepší. Ale to se holt stane, je to součástí procesu. Mrzí mě, že se to nepovedlo tak, jak jsem chtěla, tím spíš tady doma v Praze. O jednom šťouchu vím, o tom druhém vůbec. Ale jak je člověk v zápalu, tak si to ani nemusí uvědomit,“ řekla Gabriela Satková, kterou letos čeká ještě mistrovství světa a Evropy v kategorii do 23 let a pak ještě seniorský světový šampionát v závěru roku.