World Cup 2021 Trailer

Kvalifikace v extrémním slalomu vyhrály české lodě

extrem slalomSobotní program Světového poháru ve vodním slalomu v Troji uzavřely kvalifikační jízdy v extrémním slalomu, nové olympijské disciplíně pro LOH v Paříži 2024. V prvních jízdách jeli závodníci jednotlivě, důležitý byl hlavně čas.

Extrémní slalom se jede na plastové lodi, která je těžší než normální kajak. Závodníci projíždějí nebo objíždějí osm gumových bran. Uprostřed ještě musí zvládnout eskymáka.

Mezi ženami v kvalifikaci zvítězila domácí Lucie Nesnídalová v čase 74,09 s, spolu s ní do dalších nedělních kol postoupila i Amálie Hilgertová (76,15 s), Tereza Fišerová (76,18 s) a Antonie Galušková (83,80 s, 4 s penalizace). Také mužská kategorie má nejlepšího kvalifikanta z domácího prostředí, a to Víta Přindiše (68,27 s), hned za ním skončil Vavřinec Hradilek (68,70 s) a kvalifikací prošel i Ondřej Tunka (74,42 s).

„Extrémní slalom je více pádlovací, je potřeba využít víc sílu i vodu, namyslet dobrou trasu, kudy projíždět vlny a válce. Ani sama nevím, jak se mi to tak povedlo. Měla jsem asi štěstí, že jsem zrovna dobře trefila tu trasu. Dneska to přitom byla moje první oficiální jízda, předtím jsem si to jen jednou zkusila v tréninku. A můj cíl pro další den? Aby se mi nic nestalo, když pojedeme už čtyři závodnice vedle sebe,“ smála se Lucie Nesnídalová.