World Cup 2021 Trailer

Kanoista Lukáš Rohan je poprvé vítězem Světového poháru, stříbrný je Florence a bronzový Savšek

Rohan Finale2Velmi napínavé finále se odehrálo v poslední individuální soutěži v pražské Troji v soutěži kanoistů. Poprvé se v závodu Světového poháru dostal na medailové pozice český závodník Lukáš Rohan a rovnou dosáhl na nejvyšší příčku. Jako druhý skončil o 24 setin pomalejší Brit David Florence, bronz si odváží Slovinec Benjamin Savšek.

Jako první vyrazil na trať Brit David Florence a vzal za to hned od začátku. Zajel v druhém nejrychlejším čase dnešního dne 97,44 s a nasadil laťku pro zbytek startovního pole hodně vysoko. Švýcar Thomas Koechlin ho s dvěma chybami neohrozil.

Lukáš Rohan smolně nabral dvě vteřiny hned na první brance, ale jakoby ho tato zbytečná chyba nakopla, zbytek tratě jel vynikajícím způsobem a šel před britského reprezentanta. Jednu chybu vyrobili i Slováci Matej Beňuš a Marko Mirgorodsky, kteří se v cíli seřadili hned za sebou.

Benjamin Savšek jel famózně a vypadalo to, že půjde do čela, ovšem dotek na předposlední bráně ho z předních příček odsunul. Čecha z první pozice nesesadil ani čistě jedoucí Chorvat Matija Marinič, kterému už ke konci viditelně docházely síly. Po dojetí však byl nakonec diskvalifikován. Brit Adam Burgess si také dělal naděje na přední umístění, po přezkoumání své jízdy však obdržel dodatečně padesátivteřinovou penalizaci za špatně provedený průjezd šestou brankou. Američan Zachary Lokken se o dobré umístění připravil dvěma trestnými dotyky. Polák Kacper Sztuba ještě na prvním mezičase vedl, ale po dvou chybách nakonec skončil až šestý.Rohan finale

Vítězem v soutěži kanoistů se stal domácí Lukáš Rohan, druhý je David Florence z Velké Británie a bronz bere Slovinec Benjamin Savšek.

„Jak jsem ťuknul první bránu, prolétlo mi hlavou, jaký jsem trouba. Naštěstí tam nebyl moc čas přemýšlet a jel jsem dál. Myslím, že mi to vlastně i pomohlo, že to ze mě spadlo. Ne, že by to nemohlo být horší, ale když začnete šťouchem na první bráně, tak je to fakt špatné a prostě jsem jel víc, než co jsem měl v plánu. Všechno mi to vycházelo, ani upřímně nevím jak a díky tomu to byl tenhle neskutečný čas. Finálovou jízdu si vlastně moc nepamatuju, jel jsem ve velké euforii a zároveň i v lehkém naštvání z toho šťouchu. A jak mi to vycházelo, jelo se mi snadněji. Když jsem trať viděl prvně, říkal jsem si, že to bude hodně náročné. Včera to bylo ovlivněné tím, že některé branky byly hodně nízko, pro včerejší kategorie to bylo těžší. Nám je dneska trochu zvedly a díky tomu se většina těžkých kombinací dala zajet víc natěsno a tím pádem si to člověk zlehčil. Čistý čas 95 sekund je fantazie, je to 5 vteřin za Jirkou Prskavcem, to se mi mockrát nepovedlo. Je to jednoznačně můj největší úspěch kariéry. Navíc vyhrát se šťouchem je v našem sportu trochu neobvyklé a rozhodně to ukazuje, že ta jízda opravdu v něčem speciální. Porazit Davida a Benjamina a stát s nimi je neskutečné,“ radoval se z fantastického výkonu Lukáš Rohan.

„Abych byl upřímný, jel jsem dobře semifinále, ale po trestném dotyku jsem si myslel, že to na postup nebude stačit. Jsem proto šťastný, že jsem prošel do finále. Jel jsem dobře a jsem šťastný, že jsem na podiu. Když už jsem musel s někým prohrát, jsem rád, že jsem prohrál právě s Lukášem Rohanem na jeho domáci trati v Praze," řekl stříbrný David Florence.

„S výsledkem jsem spokojený, třetí místo je pěkné. Moje jízda nebyla až tak dobrá. Udělal jsem nějaké chyby v závěru a ztratil tam nějaký čas. Takže na tom musím zapracovat do dalších závodů a zlepšit své finálové jízdy. Doufám, že se budu už jen zlepšovat," věří bronzový Benjamin Savšek.

Výsledky v pdf.