World Cup 2021 Trailer

Jaroslav Pollert: Model slalomové dráhy pro malé i velké

model trateNa Světovém poháru v pražské Troji pravidelně působí v rámci Organizačního výboru i prof. Jaroslav Pollert ml. Jeho tým se také podílel na návrhu a realizaci dráhy pro vodní slalom pro olympijské hry v Tokiu 2020. Na to, jak se podobna umělá slalomová dráha modeluje, se budou moct podívat nejen účastnici letošního SP v Praze - Troji, ale v blízké budoucnosti i návštěvnici připravovaného olympijského parku ve Stromovce.

model pollert„Pro zájemce o proces přípravy a modelování jsme připravili ukázkové modely, kde si lide mohou pohrát s nastavitelnými překážkami a vidět jejich vliv na proudění vody, které je klíčové pro kvalitní slalomocvou dráhu" říká autor projektu Jaroslav Pollert ml. „V průběhu světového poháru máme připravený menší model (cca 2x1 metr velký) a pro Olympijský park připravujeme model podstatně větší – nechte se překvapit."

Cílem tohoto projektu je propagace vodního slalomu a celkově vodních sportů, přiblíženi tematiky proudění vod a na ukázku modelových technik, které ve větším meřítku pomáhají při navrhovaní slalomových drah pro kvalitní vodní terén a dále snižují investiční náklady.