World Cup 2021 Trailer

V soutěži kanoistek suverénní Jessica Foxová, druhá je Herzogová, třetí Fišerová

Foxova finalDoslova o parník zvítězila Jessica Foxová z Austrálie před zbytkem startovního pole v soutěži singlířek. Jako jediná z top desítky zajela čistou jízdu, o téměř pět vteřin za ní dojela Němka Herzogová, z bronzu se nakonec raduje domácí závodnice Tereza Fišerová.

S tratí hodně bojovala už na začátku Viktoriia Usová, která nezopakovala klidnou jízdu z předchozího kola. Zaznamenala hned čtyři chyby, časově také hodně ztrácela a bojovala s ideálními nájezdy do branek. Jednu chybu zaznamenala Francouzka Angele Hugová.

Naopak výrazné zlepšení předvedla Jessica Foxová, která tentokrát tratí doslova letěla a předvedla jízdu jak z jiného světa. Na trať vyjela jako třetí v pořadí, na druhém mezičasu vedla už o osm vteřin a díky čisté jízdě založila vedoucí čas na hodnotě 105,15 s.

Tratí se protrápila Němka Elena Apelová. Dotkla se hned tří branek, ale hlavně se zadrhla u brány č. 6, vlna ji z brány vystrčila a chvíli dokonce strávila pod vodou. Za neprojetí pak vyfasovala nepopulární padesátku. Vedoucí Australanku neohrozila ani Polka Stachová, která kupila chyby ve střední pasáži, kde se musela vracet do původně neprojeté branky, a to jen podtrhlo její časovou ztrátu. Svou sestru nenapodobila ani Noemie Foxová, která měla velké problémy na brance 11, kterou neprojela řádně a byla další závodnicí, která dostala padesátivteřinovou penalizaci.

K medailové pozici se přiblížila Němka Andrea Herzogová, která až téměř do konce jela čistě. Chybovala až na brance 24. Velké trápení prožila Rakuška Nadine Weratschnigová, která udělala eskymáka v protivodné brance číslo 3 a penalizace byla na světě. Další padesátku přidala vzápětí na šesté brance, kterou vinou špatné dráhy zcela minula.Fiserova final

Jako předposlední vyrazila na trať domácí Tereza Fišerová. Na Foxovou mírně ztrácela, jeden dotyk na brance 17 však časovou ztrátu navýšil a v cíli se zařadila až za Herzogovou. O rozdělení medailí mohla rozhodnout už jen Mallory Franklinová. Ta jela podobně jako Češka s mírnou časovou ztrátou na vedení, ovšem nevyvarovala se chyby na brance 18, kde se hodně zdržela, a v cíli skončila těsně pod stupni vítězů.

Vítězkou v kategorii kanoistek se stala Jessica Foxová, druhá je Andrea Herzogová z Německa, bronz zůstává v Česku zásluhou Terezy Fišerové.

„Jsem moc šťastná, že si z tohoto víkendu odvážím dvě medaile. Všichni jsme si hlavně uvědomovali, že tu můžeme být, zasoutěžit si s ostatními dívkami na mezinárodním závodě. Dnes to byl těžký závod a já jsem moc šťastná, že jsem dokázala zajet tak skvělou jízdu," řekla v cíli šampionka Foxová.

Herzogova final„Byla jsem spokojená už se svou semifinálovou jízdou, trať byla dost těžká, mentálně i fyzicky. Jsem proto šťastná, že se mi znovu povedla tak dobrá jízda. Na trati si nebylo kde odpočinout, uděláte jeden pohyb a hned se musíte koncentrovat na další. A je z toho stříbrná medaile, to je super," pochvalovala si stříbrná Němka Herzogová.

„V cíli jsem si nemyslela, že to na medaili vyjde. Přece jen za mnou jela Mallory, a to je stejně dravá a vyrovnaná závodnice jako Jess, takže už jsem se smířila s tou čtvrtou pozicí. O to je ten pocit, který ke mně teď přichází, hezčí, že to vyšlo. Z trati jsem nervózní nebyla, těžké tratě mi vyhovují. Spíš jsem měla takové to klasické sevření žaludku před závodem. Ale snažím se na tom pracovat a myslím, že mi to vychází,“ řekla Tereza Fišerová.

Výsledky v pdf.