World Cup 2021 Trailer

Polský double v soutěži kajakářek. Zvítězila Zwolinská, druhá Pacierpniková, Foxová třetí

zwolinska fSobota přinesla nesmírně napínavé finále kajakářek. Závěrečnou jízdu naprosto famózně zajela Polka Natalia Pacierpniková. Předvedla silné záběry a na prvním mezičase jasně vedla. Zvládla i těžkou střední pasáž a zajela čistou jízdu, přičemž zaznamenala do té doby nejlepší čas dne 102,49 s.
Další závodnice pak více chybovaly. Maialen Chourrautová ze Španělska zaznamenala 4 trestné vteřiny, Němka Ricarda Funková chybovala už na protivodné brance č. 3, pak navíc nesprávně projela bránu 9 a u jejího jména zasvítila padesátivteřinová penalizace. Pak přibyla další chyba na brance 16 a medailové naděje pro Němku už v půlce trati vzaly za své.

Jediná česká zástupkyně Antonie Galušková také nepředvedla ideální jízdu. Rovněž chybovala na brance 9, časově hodně ztratila v klíčové střední pasáži na brankách 17 – 19 a navíc se dotkla na brance 20. „Od začátku až do té brány 20 to bylo super, pak mě tam ale podržel válec, tam jsem nějakých šest vteřin mohla nechat a určitě mě to stálo lepší umístění. Ale je to moje první finále Světového poháru vůbec. Finálová trať byla mnohem víc techničtější, než ta včerejší v kvalifikaci. Taky bylo vidět, že holky hodně kazily. I ty, od kterých by se to nečekalo. To s vámi holt udělá trať, která je zamotaná,“ řekla Antonie Galušková, která nakonec skončila devátá.

d36753a8 46a4 42a6 91e5 a811d20c26c3Francouzka Camille Prigentová zajela jako jedna ze tří závodnic čistou jízdu. Kvůli podjetí osmé brány se nevešla do devítky a musela se vracet, což jí stálo obrovské množství času a na nejlepší to nestačilo. Špatně si nevedla Novozélanďanka Luuka Jonesová. Přestože už v první třetině nabrala dva doteky, jedna z nejzkušenějších závodnic dokázala výrazně zrychlit, mezi špičku se ale ani ona nedostala. Chybě na prokleté brance brance 9 se nevyhnula ani Elena Apelová z Německa.

Britka Kimberley Woodsová v prvních brankách ztrácela, ale střední pasáž zvládla zajet velmi rychle. Nevyvarovala se však dotyku na brance 17 a skončila těsně pod stupni vítězů. Nejrychlejší čas nakonec předvedla Australanka Jessica Foxová. Favoritka soutěže ovšem chybovala v brankách 7 a 9 a chvílemi to vypadalo, že jede spíše rodeo než vodní slalom, a časová ztráta se navyšovala. Jako pravá šampionka však ve spodní části zabrala a dotáhla to nakonec do top trojky.

Stále překvapivě vedoucí Polku Pacierpnikovou mohla z nejvyššího stupně sesadit už jen poslední závodnice, její krajanka Klaudia Zwolenská. Ta nejprve v horní části ztrácela, čistá jízda a hlavně mohutné záběry ve spodní části tratě ji však vyšvihly do čela v čase 100,58 s. Soutěž kajakářek tak překvapivě skončila polským doublem, Jessica Foxová bere třetí místo.

PHOTO 2021 06 11 11 23 00„Nemůžu tomu uvěřit. Tolikrát už jsem byla v seniorském finále, ale nikdy to na medaili nestačilo. Vždycky jsem byla smutná, obzvlášť tady v Praze, protože zdejší trať miluji. Nikdy jsem neměla medaili a teď mám zlatou a medaili má i Natalie. To je perfektní. Finálová trať byla o dost těžší než semifinálová. V horní části se mi tolik nevedlo. Věděla jsem to i slyšela od komentátorů. Takže jsem se musela nakopnout a být rychlejší. Bylo hodně těžké to ustát v hlavě, pak i v rukách. Ale zvládla jsem to a jsem nesmírně šťastná,“ řekla nadšená vítězka Klaudia Zwolinská.

„Jsem tak šťastná, vůbec jsem to nečekala. Zajela jsem nejlépe, jak jen to šlo a pak už jsem jen čekala. Je to úžasné. Trať vůbec nebyla jednoduchá, v několika místech byla opravdu těžká. Ale já tu jezdím ráda. Už jsem tu závodila tolikrát a tentokrát to vyšlo,“ pochvalovala si stříbrná Pacierpniková po životním závodě.

„Dnešek byl opravdu nervy drásající, ale jsem nadšená, že mám medaili. Je to úžasné, protože trať byla opravdu těžká, bylo zapotřebí hodně pádlovat, byly těžké podmínky, nízké brány a vítr. Takže ano, jsem z medaile pravdu nadšená,“ dodala bronzová Foxová.

Výsledky pdf.