World Cup 2022 Trailer

V Troji nebudou chybět zahraniční hvězdy. Představí se olympijští vítězové Foxová nebo Savšek

foxova baOd 10. do 12. června 2022 se v Troji představí kromě silné české výpravy na čele s olympijským vítězem Jiřím Prskavcem také celá plejáda zahraničních hvězd. Dle uzavřených přihlášek bude startovat celkem 382 lodí z 37 zemí a 5 kontinentů.

Na umělé slalomové dráze v Praze – Troji, která letos prošla i částí rekonstrukce, se představí i dvojnásobná olympijská medailistka z Tokia Jessica Foxová z Austrálie, nebo aktuální mistři Evropy z Liptovského Mikuláše včetně čtyřnásobného mistra a olympijského vítěze Benjamina Savšeka ze Slovinska. Silný tým se tradičně dostaví i ze Slovenska i s olympijskými medailisty Jakubem Grigarem nebo Matejem Beňušem.

Seznam přihlášených závodníků v jednotlivých kategoriích najdete zde: Entries_by_Events.pdf

Seznam závodníků z jednotlivých krajin je k dispozici zde.

Po dvouleté pauze se v Troji se závodníky podělí o skvělou atmosféru i diváci.
Jak důležití jsou diváci pro samotné závodníky? Olympijský šampion a čerstvý mistr Evropy Jiří Prskavec v tom má jasno: „Hrají obrovskou roli. Když nastupujeme do finálové jízdy, kluci na věži dokážou udělat takovou atmosféru, že i já, který jinak nevnímám vůbec nic, tak vím, že tam je obrovský kotel a bude to hrozný hukot. Je to úžasný zážitek, a když se vám jízda povede, je to k nezaplacení. Pro takové chvíle všichni slalom děláme,“ popsal Prskavec a i tímto zve všechny fanoušky do Troje.

Ti se mohou setkat s českými reprezentanty už tuto neděli 5. června v rámci tradiční Pádlojízdy, která je epickým předprogramem týdne vodního slalomu v Praze – Troji.

Vstupenky jsou již v prodeji na stránkách Ticketportal.

https://www.ticketportal.cz/event/2022-ICF-Canoe-Slalom-World-Cup

Cena v předprodeji 300 Kč/víkend (sobota a neděle), cena na místě 200 Kč/den.

V pátek je vstup zdarma. Děti do 140 cm a handicapovaní mají vstup zdarma.

Foto: Jan Homolka