World Cup 2022 Trailer

Pádlojízda opět přilákala do centra Prahy vodácké fanoušky

padlojizda 22Velká světová akce ve vodním slalomu v pražské Troji by nemohla existovat bez tradiční a jedinečné události, která vodáckým závodům předchází. Pádlojízda, coby předzvěst Světového poháru ve vodním slalomu opět přilákala na vodu celou řadu nadšených vodáků a fanoušků. Více než osmikilometrový úsek vedoucí z Troji na Kampu absolvovala necelá stovka zájemců, tradiční jízdu si nenechali ujít ani současní nebo bývalí čeští reprezentanti.


Stříbrný olympijský medailista z Tokia Lukáš Rohan byl jedním z účastníků skvělé akce vedoucí centrem hlavního města s nádhernými výhledy na všechny památky podél Vltavy. A jak sám říká, neúčastnil se poprvé. „Mně se celkově ta akce strašně líbí, už jsem ji jel po několikáté. Trošku jsem se na tom podílel, při přípravách se všichni snažíme pomoct. Líbí se mi, že se sejdeme s lidmi a užijeme si vodu zase trošku jinak, než tomu je při závodech v Troji. Navíc když člověk připluje ke Karlovu mostu a kouká se z Vltavy na Pražský hrad, tak je to vždycky zážitek, a i proto to rád jezdím.“

20220605 123410V minulosti se pádlojízdy účastnili i další závodníci z ostatních zemí, nicméně v posledních letech je to složitější na organizaci. „Je to určitě škoda, ale tím, že je to v neděli, tak tolik cizinců v Troji ještě není a nebyla tak úplně možnost, aby se zapojili. I ty naše možnosti nejsou takové a odvézt lodě z Kampy do Troje to je logisticky náročné. Teď už je to nastaveno tak, že je to víc pro hobíky, nadšené lidi a veřejnost než přímo pro závodníky, což je podle mě i dobře,“ doplnil český reprezentant v kategorii kanoistů.

Nedělní odpoledne se neslo v krásném počasí a přátelském duchu, nechyběl zájem mnoha turistů, kteří sledovali tuto výjimečnou akci z mnoha pražských mostů a přilehlých břehů. Jedinečným zážitkem především pro nové účastníky bylo čekání ve štvanických zdymadlech, jejichž pomocí všichni naráz překonají výškový rozdíl mezi hladinou Vltavy před a za Štvanicí. Společné vodní putování pokračovalo i po vylodění na Kampě za Karlovým mostem. V prostoru mateřské školy se všichni účastníci mohli občerstvit, opéct buřty a popovídat si s ostatními fanoušky vodního slalomu nejen o blížícím se Světovém poháru.

Pádlojízda naladila všechny přítomné na blížící se elitní slalomářské závody, které se odehrají od 10. do 12. června v pražské Troji. Po necelých třech letech ovlivněných pandemií covidu-19 se do areálu mohou vrátit fanoušci a opět vytvořit jedinečnou atmosféru, na kterou se už všichni čeští i zahraniční závodníci tolik těší. „I já se na to těším opravdu hodně, ty dva roky byly zvláštní a věřím tomu, že teď to bude takové, jak bývalo zvykem. Troja bude natřískaná, nebude se tam dát ani hnout, pro nás je to obrovský zážitek. Každého závodníka to vybičuje k lepším výkonům, než kdyby tam bylo ticho,“ říká Rohan.

Závody Světového poháru se budou vysílat prostřednictvím ČT sport, veškeré informace budou k dispozici na webu a sociálních sítích Czech Canoe a čeští reprezentanti budou určitě usilovat o umístění na medailových pozicích. „Chci si spravit chuť po ne úplně vydařeném mistrovství Evropy a tím, že jsem loni v Troji vyhrál, tak je těžké si klást nějaké cíle. Chci se dostat do finále a tam předvést dobrou jízdu. Pak věřím, že to může být hodně dobré,“ dodává na závěr olympijský medailista.

Kudyznudy.cz

kudyznudy obr