World Cup 2022 Trailer

Hvězdy vodního slalomu převzaly na slavnostní recepci startovní čísla

zavodniciPo dvouleté pauze se v rezidence primátora Hlavního města Prahy konala slavností recepce u příležitosti konání Světového poháru ve vodním slalomu. Startovní čísla si převzal například olympijský šampion Jiří Prskavec, stříbrný olympijský medailista Lukáš Rohan či úřadující mistr světa Václav Chaloupka a také zahraniční hvězdy Jessica Foxová, Mallory Franklinová či Benjamin Savšek.

bohac malaOlympijské, světové i evropské medailisty přivítal první náměstek primátora HMP Petr Hlaváček. „Je to pro mě velká událost. Jsem velký fanoušek vodního slalomu, jedná se o nádherný sport. Ne vždy je tu tak přátelská atmosféra, protože ne každý lidský výkon je tak plný energie, přátelství a kolegiality, jako tento. Všem přeji spoustu energie,“ popřál Hlaváček.

Jménem České kanoistické federace přivítal závodníky její předseda Jan Boháč. „V letošním roce se jedná již o třetí závod Světového poháru v kanoistických disciplínách v České republice,“ připomenul Boháč nabitou kanoistickou sezonu, ve které se již konal Světový pohár v rychlostní kanoistice v Račicích a v kanoistickém maratonu v Praze. „Jsem velice hrdý na celý organizační tým v čele s ředitelem Jiřím Rohanem a rád bych touto cestou všem poděkoval. Přeji všem účastníkům mnoho štěstí a dobré podmínky,“ doplnil Boháč.

prihovorAtmosféru, která už od začátku týdne panuje v pražské Troji, si pochvaluje zástupkyně Mezinárodní kanoistické federace Sue Natoliová. „Oproti dvěma předchozím rokům, které byly pro celosvětový sport z důvodu pandemie mimořádně náročné, je skvělé se potkat v Troji s tolika závodníky z pěti kontinentů, kteří se už nemohou dočkat závodění. Práce místního organizačního týmu je příkladem toho, jak by měl Světový pohár vypadat i v jiných destinacích,“ dodala Natoliová.

Světový pohár ve vodním slalomu startuje v Troji už tento pátek.

Foto: Jan Homolka