World Cup 2022 Trailer

Ze semifinále kajakářů z domácích postoupil jen Prskavec, ve finále bude Fišerová i Galušková

Funkova semi K1Sobotní program Světového poháru ve vodním slalomu v Praze – Troji 2022 patří kajakářům. Semifinále žen ovládla Němka Ricarda Funková, mezi muži se o vítězství podělili Jakub Brzezinski z Polska a Slovák Jakub Grigar.

K1 ženy

Na startu semifinále kajakářek bylo 30 závodnic. Češka Antonie Galušková prolétla závodem v čase 106.64 s a na dlouho se usadila v čele. Až daleko za ní skočila velká jména, jako Britka Kimberley Woodsová, Polka Klaudia Zwolinská nebo Ukrajinka Viktoriia Usová, kterým nakonec finále uniklo. Češka nakonec skončila pátá a s přehledem si zajistila účast v odpoledním finále. Semifinálovou jízdu nejlépe zvládla Ricarda Funková z Německa v čase 102.26 s.Galuskova semi K1

„Trať se oproti včerejšku změnila, je to pro mě lepší z technické stránky. Ráno jsem se cítila jako nový člověk, viděla jsem přicházet fanoušky a těšila se, jak budou fandit. Projetí trati se mi líbilo. Bylo spíš potřeba si to hlídat, než někam pospíchat. Po technické stránce to bylo super, jela jsem čistou jízdu, takže za mě spokojenost. Určitě tam jsou místa, kde lze ještě zrychlit, já totiž nejsem moc silový člověk. V dynamice bych mohla ještě přidat a v technické stránce jsou to jen maličkosti,“ zhodnotila svou jízdu Antonie Galušková.

Při své premiéře v soutěži kajakářek ve Světovém poháru si finále vyjela i Tereza Fišerová. Třetí Češka Barbora Valíková se do finále neprobojovala.

Fiserova semi K1„Jelo se mi skvěle, fanoušci mě moc podporovali. Jela jsem podle plánu. Trať se mi opravdu líbí, zároveň je trochu těžší. Udělala jsem nějaké chybičky, ale jsem ráda, že mi to stačilo. Uvidím, jak se mi podaří čas stáhnout ještě ve finále. Snažím se na trati soustředit se mnohem více než v předešlých letech a vychází mi to, síly jsou až do cíle. Pak sice trochu utíká hlava, ale naštěstí se mi povedlo to udržet,“ pochvalovala si Tereza Fišerová.

K1 muži

Ze 40 závodníků jich bude 10. To je postupový klíč do finále soutěže kajakářů. Těžká trať zavařila hodně jezdcům, padesátivteřinových penalizací se kupilo více než dost. Majitelů trestné padesátky bylo celkem 20, mezi nimi například Joseph Clarke z Velké Británie, Lucien Delfour z Austrálie nebo Dariusz Popiela z Polska, kterým se šance na finále rozplynuly.

Na tabuli dlouhou dobu svítilo jméno Němce Hannese Aignera jako vedoucího závodníka, který ve finále nebude chybět, stejně jako Peter Kauzer ze Slovinska nebo Giovanni De Gennaro z Itálie. Shodným časem 95.29 s se o vítězství v semifinále podělili Jakub Brzezinski z Polska a Slovák Jakub Grigar.

divaci ReichovaV poslední třetině závodu přišel čas pro české trio. Ondřeji Tunkovi jeho jízda na finále nestačila. Ve finálové desítce nakonec fanoušci neuvidí ani Víta Přindiše, kterého pořadím srazily dva trestné dotyky. Úplně jiná jízda to však byla v podání české jedničky Jiřího Prskavce, který si dovolil poslední metry mírně vypustit. Ani později připsaný jeden dotyk ho o účast ve finále nepřipravil a bude jediným domácím kajakářem v odpoledním finále.

„O dotyku jsem věděl, ale nebyl jsem si jistý, čím jsem ťuknul. Možná bylo až moc přehnané vypustit závěr, přestože jsem o dotyku věděl. Asi jsem to mě tlačit až do cíle, naštěstí jsem byl dost rychlý i s tím dotykem. Dost jsem si jízdu hlídal, věděl jsem, že se hodně kazí. Vycházelo mi to, neměl jsem největší válce, což člověku ušetří síly. Škoda dotyku, ale jinak jsem spokojený.  Teď je potřeba se na to podívat a připravit se na finále,“ zhodnotil svou jízdu Jiří Prskavec.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ZDE.

Results K1 W semifinal

Results K1 M semifinal