Mám velkou motivaci doma uspět, říká mistr světa Přindiš týden před startem v Troji

Vit PrindisAktuální mistr světa z loňského šampionátu v Augsburgu Vít Přindiš má letos speciální motivaci závodit. Sezónu sice odstartuje symbolicky opět na Eiskanalu na německé půdě, ale jedním z vrcholů sezóny bude už druhý ze Světových pohárů v letošní sérii – doma v Praze-Troji příští týden. Po loňském výpadku v semifinále, kdy ho srazily dva trestné dotyky, by se chtěl jeden z nejlepších kajakářů světa před fanoušky a svými blízkými pěkně blýsknout. O medaile budou kategorie K1 ženy a K1 muži netradičně bojovat už v pátek odpoledne. V Troji bude startovat 390 lodí ze 45 států, premiérově i závodník z Komorských ostrovů.

Světový pohár ve vodním slalomu startuje již tento čtvrtek (1.–4. 6.) v německém Augsburgu, ale mnozí závodníci jsou už myšlenkami doma v Troji. Není to jen kvůli tomu, že se chtějí předvést před domácím publikem a věří opět v neskutečnou atmosféru. Mnozí zde mají i další povinnosti, které si rádi a v rámci časových možností v rámci příprav Světového poháru plní. I mistr světa na kajaku a bývalý vítěz celkové série Světového poháru Vít Přindiš má letos velkou motivaci.

jirkaprskavectrenerSkupinaCEZ„Cítím se výrazně líp než loni, takže věřím, že se to letos v Troji propíše do závodu. Trénink je samozřejmě jedna věc a závod druhá. Po loňském dosti strašlivém domácím Světovém poháru, nejen ze závodní stránky, která se mi nepovedla, ale protože i celkově ten víkend v Troji jsem si vůbec neužil, kdy jsem bohužel řešil i nějaké jiné zdravotní věci v rodině, mám velkou motivaci závodit. Takže doufám, že všechno proběhne v tomto směru hlavně klidně a že dokážu předvést výrazně lepší výkony než před rokem,“ prozradil Vít Přindiš, který se o medaile popere i s tréninkovým parťákem Jiřím Prskavcem a nováčkem v týmu, Jakubem Krejčím. „Pokusím se domácím fanouškům dokázat, že umím dobře jezdit i na té domácí vodě. Moc se na to těším. Opravdu je to jeden z těch highlightů roku a věřím, že se to v Troji zase ukáže a zaplní fanoušky. Snad i v pátek odpoledne si lidi najdou cestu a přijdou se podívat do Troji na skvělý světový kajak,“ věří mistr světa z Augsburgu Přindiš.

Radiozurnal 100let 02Jako spolupořadatel pomáhá už několik let s přípravami akcí pro veřejnost. Pádlojízda se 100 lety Českého rozhlasu se pojede v neděli 4. června od 14:00, kdy se tradičně vodáci nalodí před Loděnicí UK FTVS v Troji a budou pokračovat po Vltavě. Více než osmikilometrový úsek vedoucí z Troje na Kampu loni absolvovala necelá stovka zájemců, tradiční jízdu si nenechali ujít ani současní nebo bývalí čeští reprezentanti. Vít Přindiš ale bude letos v neděli chybět právě kvůli programu závodu Světového poháru v Augsburgu. „Letos jsem se do organizace mohl zapojit jenom lehce. Většina práce je na Lukáši Rohanovi a Lukáši Přindovi. Snad si to všichni opět skvěle užijí,” řekl Přindiš, kterého čeká stejně jako všechny reprezentanty první ostrý start tento víkend v Německu.

Do zahájení Světového poháru v Praze-Troji zbývá poslední týden a i ředitel závodu a trenér v jedné osobě Jiří Rohan už cítí předstartovní nervozitu. „Organizace tak velkého závodu v rozběhnuté sezóně je samozřejmě náročná, ale díky zkušenému týmu věřím, že se všechno podaří připravit včas a na co nejvyšší úrovni,“ říká Jiří Rohan, který se také přesouvá se svými závodníky na start Světového poháru v Augsburgu.

REI 7485 kanal„Ještě jednou bych rád vyzdvihl velmi cennou spolupráci s partnery a sponzory akce. Generálním partnerem je Skupina ČEZ a hlavním partnerem finanční skupina UNIQA. Světový pohár v Praze-Troji také finančně podporují Národní sportovní agentura a hlavní město Praha. I díky takové kooperaci čeká návštěvníky nejenom plný sportovní, ale i doprovodný program. Závodníci opět slavnostně obdrží startovní čísla v rámci recepce v Rezidenci primátora ve středu od 20:00. To je hlavně pro mladé členy týmů nezapomenutelný zážitek. Aktuálně přihlášených je 45 států a cca 390 lodí, což je velmi dobrá účast,“ dodává ředitel organizačního výboru.