Reprezentanti obdrželi startovní čísla v rezidenci primátora

8a9a792d 8003 4538 bff0 1172a62cfd15Den před startem závodu Světového poháru v Praze – Troji (8.-11. června 2023) obdrželi závodníci v rezidenci primátora startovní čísla od zástupce vedení města. Ve středu 7. června přivítali na slavnostní recepci Jessicu Foxovou, Petra Kauzera, Jiřího Prskavce, Ricardu Funkovou, Víta Přindiše, Lukáše Rohana, Amálii Hilgertovou, Terezu Fišerovou a další hvězdy.

c9b85874 00dd 4d06 adc0 5394d2e53ae0Předseda slalomové sekce ICF Jean-Michel Prono poděkoval organizátorům závodu: „Vrátili jsme se po roku do Troje a opět to bude výzva nejenom pro organizátory, ale i pro závodníky. Děkujeme městu za podporu, co se týče projektu nové slalomové trati, a věřím, že se na něj podívám ještě ve svém funkčním období. Přeji všem závodníkům a organizátorům velký úspěch a fair závody. Děkujme za přivítání,“ dodal.

Prof. Jan Kuklík z Karlovy univerzity popřál závodníkům spoustu zážitků: „Věříme, že se u nás budete cítit dobře a že Praha bude místem, na které nezapomenete.“

c52e79c6 98c7 48b4 ae34 e64e683b5ec0Paní architektka Lenka Burgerová vyzdvihla dlouhodobé úsilí na výstavbě nové umělé slalomové dráhy. „S městem pracujeme na tom, aby měli slalomáři možnost závodit na ještě lepší závodní trati v průběhu několika let. Ať vyhraje ten nejlepší a přeji všem spoustu zážitků a dobrých výkonů,“ řekla zástupkyně města Lenka Burgerová.

Za Český svaz kanoistů promluvil předseda Stanislav Ježek, který poděkoval zástupcům Prahy a univerzity. „Chtěl bych poděkovat Mezinárodní kanoistické federaci za udělení pořádání letošního Světového poháru a poděkovat všem partnerům a dobrovolníkům, kteří připravují tuto událost. Všem závodníkům hodně štěstí. Jako bývalému olympionikovi je mi jasné, jak důležité závody pro vás jsou. Ale je to sport a mělo by jít stále hlavně o zábavu. Užijte si pobyt v Praze a hodně štěstí,“ řekl Stanislav Ježek.

Závody startují již ve čtvrtek kvalifikacemi kajakářů a kajakářek. Finálové jízdy jsou v programu už v pátek odpoledne.

Startovní listina a online výsledky.

Foto: Štěpán Šipla, kanoe.cz