World Cup 2021 Trailer

Startuje sezóna vodních slalomářů. První závody hostí Solkan

Letošní Světový pohár ve vodním slalomu odstartuje v pražské Troji v půlce června. I přes složitou situaci ve světě se mohou závodníci utkat na prvních mezinárodních závodech už tento víkend. Ve slovinském Solkanu bude 27. – 28. března rankingový závod, kde se chystá startovat například i kajakářka Amálie Hilgertová.

Příprava na letošní sezonu probíhala tak, jak tomu bylo i celý loňský rok – netradičně. Závodníci vyzkoušeli nové tréninkové podmínky na exotickém ostrově Reunion.

Soustředění na Réunionu bylo pro české vodní slalomáře plnohodnotnou náhradou za Austrálii, kde trávili tradiční zimní soustředění před koronavirovou krizí. Vzhledem k horkému a vlhkému počasí na ostrově v Indickém oceánu byl tamní kemp podle ohlasů vodáků možná i lepší přípravou na olympijské hry v Tokiu. Tam by mělo být podobně.

První zkouškou je ale už víkendový závod ve Slovinsku. „Chystáme se teď do Solkanu a pak do Itálie, tak uvidíme, kolik se těch závodů odjede. V dnešní době nemůže nikdo nic moc plánovat. Nominace je v květnu a všechny další závody pak potom, takže to zatím platí. Doufám, že to tak i bude,“ řekla Amálie Hilgertová.

Prvním velkým závodem sezóny by mělo být na začátku května mistrovství Evropy v italské Ivree. Hlavním cílem jsou ale olympijské hry v Tokiu.