World Cup 2022 Trailer

Za dva týdny startujeme v Troji. Hymny zazpívá Eva Říhová

rihovaUž za dva týdny vypukne v Praze – Troji jedna z nejoblíbenějších sportovních akcí roku – Světový pohár ve vodním slalomu (10. – 12. června 2022). Organizační tým v čele s dvojnásobným olympijským medailistou Jiřím Rohanem zve všechny sportovní nadšence i rodiny, aby povzbudili nejen české reprezentanty při vstupu do kolotoče závodů Světové kanoistické federace. Na startu nebude chybět kompletní česká reprezentace v čele s olympijským vítězem Jiřím Prskavcem a stříbrným z Tokia Lukášem Rohanem.

V Praze – Troji budeme moct potkat i čerstvě korunované mistry Evropy z Liptovského Mikuláše, kde obhajuje tři zlata kajakář Vít Přindiš. Ten se do Troje vždy velmi těší. „Po loňské sezóně bez diváků se do Troje těším letos mnohem víc, než kdy jindy. Myslím, že máme toho spoustu co ukázat a věřím, že fanoušky potěšíme skvělými výsledky a nejen tím,“ řekl vítěz celkového hodnocení Světového poháru za rok 2017 Vít Přindiš.

Tradičně budou z komentátorské věže přímo nad vodou návštěvníky doprovázet moderátoři Daniel Stach a Miroslav Lenc.

Po dvouleté pauze bude vstup do areálu umožněn kromě akreditovaných osob i fanouškům. „Myslím, že můžu i za závodníky potvrdit, že se všichni těší na fanoušky, bez kterých by v Troji nebyla ta neskutečná atmosféra. V minulých letech se nám potvrdilo, že fanoušci jsou nedílnou součástí vodního slalomu a i díky nim vodní slalomáři vozí z největších světových akcí medaile,“ dodává ředitel organizačního výboru Jiří Rohan.

Prindis VitS fanoušky se rád vyfotí i oficiální maskot Světového poháru v Troji lev Véna. Můžou ho také sledovat i na jeho facebookovém profilu Véna Canoe Wild. V areálu bude zajištěno občerstvení i doprovodný program pro celou rodinu.
Velkou raritou jsou také medailové ceremoniály, kde vítězů zazpívá národní hymnu kanoistka Eva Říhová.

Světový pohár se podobně jako i další globální sportovní akce potýká s náročnými ekonomickými podmínkami, které řeší i díky mnohaleté spolupráci s hlavními partnery. „Generálním partnerem je Skupina ČEZ, hlavním partnerem UNIQA a dále pomáhá řada partnerů, a to jak těch dlouholetých, kterých si obzvlášť vážíme, tak i těch, kteří se pro podporu naší akce rozhodli v letošním roce. Pro letošní rok jsme obdrželi finanční podporu od hlavního města Prahy, bohužel v nižší výši než v předcházejících letech. Očekáváme finanční podporu od Národní sportovní agentury, ale doposud ještě není rozhodnuto…,“ dodává za OV Jiří Rohan.
Prodej vstupenek je již spuštěn přes Ticketportal.

Vstupenky jsou aktuálně v prodeji přes https://www.ticketportal.cz/event/2022-ICF-Canoe-Slalom-World-Cup. Cena v předprodeji 300 Kč/víkend (sobota a neděle), cena na místě 200 Kč/den. V pátek je vstup zdarma. Děti do 140 cm a handicapovaní mají vstup zdarma.

Závody začínají kvalifikačními jízdami v pátek 10. června v 9:00 hodin. Medaile ze Světového poháru se rozdají po finálovém klání v sobotu od 12:00 pro nejrychlejší kajakářky a kajakáře, a v neděli pak vyjedou nejlepší singlkanoistky a singlkanoisté v 11:30 hodin. Finále kategorie slalom kros CSLX startuje od 16:30.

Součástí akce bude i letos oblíbená Pádlojízda, společná jízda přátel vodního slalomu na všech
možných plavidlech s pádly z pražské Troje do centra, která se pojede už v neděli 5. června od 15:00.

Informace sledujte na sociálních sítích.

Více se dozvíte také na webu https://www.slalomtroja.cz/ nebo na sociálních sítích
@Canoe Slalom Prague a @czechcanoe.

Světový pohár ve vodním slalomu 2022

Kdy: 10. až 12. června 2022

Kde: Kanoistický areál, Praha 7 – Troja, Vodácká ul.

Start: Každý den v 9 hodin. Kvalifikace v pátek 10. června od 9:00, finálové jízdy sobota 11. června K1 ženy a muži od 12:00, neděle 12. června finále C1 ženy a muži od 11:30, finále CSLX od 16:30

Kategorie: Muži: K1, C1, CSLX, Ženy: K1, C1, CSLX

Facebook: https://www.facebook.com/CanoeSlalomPrague

Vstupenky: předprodej vstupenek přes portál TicketPortal - https://www.ticketportal.cz/event/2022-ICF-Canoe-Slalom-World-Cup. Vstupenky startují předprodej tento týden přes ticketportal. Cena v předprodeji 300 Kč/víkend (sobota a neděle), cena na místě 200 Kč/den. V pátek je vstup zdarma. Děti do 140 cm a handicapovaní mají vstup zdarma.

Informace a předběžný program: http://www.slalomtroja.cz/

Světový pohár ve vodním slalomu v Praze (10.–12. 6.) odstartuje sérii pěti závodů, které postupně zavítají do Česka, Polska, Slovinska, Francie a Španělska, přičemž první velkou mezinárodní akcí sezony bude už květnové mistrovství Evropy v Liptovském Mikuláši (25.–29. 5.). Vrchol v podobě světového šampionátu se uskuteční na konci července v německém Augsburgu (26.–31. 7.).