Světový pohár ve vodním slalomu se za měsíc vrací do Prahy – Troje

kajakKross Sipla mPraha, město s bohatou historií a vášní pro sport, se za měsíc stane opět epicentrem světového vodního slalomu. Podvacáté se Světový pohár ve vodním slalomu vrací do hlavního města, a to přesně do vodáckého areálu v Troji, kde se odehraje jedna z největších sportovních událostí roku. Od čtvrtka do neděle 6. až 9. června 2024 se na umělé slalomové dráze bude odehrávat divoký boj o triumf mezi největšími hvězdami tohoto vzrušujícího sportu, předzvěstí nadcházejících olympijských soubojů v Paříži.

Světový pohár ve vodním slalomu bude druhým ze série pěti závodů Světového poháru Mezinárodní kanoistické federace, která odstartuje v Augsburgu a vyvrcholí v září ve španělském Seu. Pražský závod není jen příležitostí pro fanoušky sledovat světový sport, ale také možností setkat se se svými oblíbenými sportovci a ponořit se do soutěžní atmosféry. Tato prestižní sportovní akce je finančně podporována v čele s generálním partnerem Skupinou ČEZ, hlavním partnerem pojišťovnou UNIQA, Národní sportovní agenturou, hlavním městem Prahou a řadou dalších partnerů. Bez podpory fanoušků a pomoci stálých partnerů by tento sportovní svátek neměl takový lesk.

cross Sipla mBoj o poslední olympijské místenky v kajak krosu

V průběhu Světového poháru v Praze – Troji se pojede olympijská kvalifikace v kajak krosu, kde první tři země budou mít místo navíc, a to jak v kategorii žen, tak i mužů. Jiří Rohan, ředitel organizačního výboru v Praze – Troji, se těší na všechny fanoušky a slibuje vzrušující podívanou. „V čase, kdy vrcholí nominace na Olympijské hry v Paříži, víme, že závody v Troji mají skutečně nepopsatelnou atmosféru. Viděli jsme to také na nedávném Českém poháru Supiny ČEZ v Troji, kdy na závody dorazila spousta fanoušků. Teď budou startovat ty největší hvězdy z celého světa a to dodá soutěži ještě větší punc. Věřím, že si cestu do Troje najde snad každý sportovní nadšenec a to bez ohledu na počasí,“ přeje si Rohan.

Atmosféra jako pod olympijskými kruhy a Hradilkova rozlučka

Organizátoři Světového poháru očekávají v Troji kompletní světovou špičku. Pro fanoušky bude připravená fanzóna, kde se zabaví a občerství i ti nejmenší. V sobotu večer se připravuje exhibiční závod kajakářské legendy Vavřince Hradilka, pořádaný jako jeho rozlučka se sportovní kariérou. Na to pak bude navazovat rozlučková party.

„V době, kdy se bude ve všech médiích skloňovat přicházející Olympiáda, tak Světový pohár ve vodním slalomu nabídne přímo elektrizující atmosféru i pro ty, kteří se do francouzské metropole z mnoha důvodů nebudou moct podívat. Z vlastních zkušeností vím, že atmosféra na trati v Troji a na té olympijské je velice srovnatelná a možná někdy i zajímavější. Já se do Troje těším jak na Olympiádu,“ říká předseda Českého svazu kanoistů a dvojnásobný olympionik na kánoi Stanislav Ježek.

O tom, že závodníci v Praze – Troji závodí rádi, nejsou žádné pochybnosti. Mezi největší hvězdy už léta patří zlatý olympijský kajakář a nejnověji i kanoista Jiří Prskavec. „Je to hrozně krásné vyhrát před tak skvělými fanoušky tady doma, kde jsem vyrostl. To se nikdy neomrzí,“ pochvaluje si Prskavec.

Vstupenky jsou již v prodeji včetně VIP balíčků

Vstupenky na Světový pohár ve vodním slalomu v Praze - Troji jsou již k dispozici v předprodeji, a to bez stání ve frontě a za sníženou cenu na síti Ticketportal. Kategorie vstupenek zahrnuje i nově dostupnou limitovanou VIP vstupenku, která umožňuje majiteli vstup do VIP stanu včetně konzumace a přístup na VIP tribunu.

Cena vstupenek v předprodeji je následující:
Permanentka na tři dny (pátek, sobota a neděle): 450 Kč
Permanentka na víkendové soutěže (sobota a neděle): 350 Kč
Jednodenní lístek: 200 Kč

Ve čtvrtek je vstup zdarma.
Děti do 140 cm a handicapovaní mají vstup zdarma.

Informace k VIP vstupenkám najdete zde: Vstupenky (slalomtroja.cz)

Foto: Luděk Šipla