Pokusíme se urvat minimálně jednu olympijskou místenku, říká o kajak krosu v Troji Přindiš a Fišerová

tiskovka 24 MSvětový pohár ve vodním slalomu se opět vrací do Prahy a to již po dvacáté! Tento významný sportovní podnik, který každoročně přitahuje pozornost fanoušků z celého světa, přinese do hlavního města opět jedinečnou atmosféru a napětí. Před zahájením závodu proběhla tisková konference, na které se setkali čeští olympijští závodníci a ředitel organizačního výboru Světového poháru Jiří Rohan, spolu se zástupci médií.

Tisková konference se uskutečnila ve středu 5. června v Boutique hotelu Jalta. Jiří Rohan, který stojí v čele organizačního výboru, projevil svou radost z návratu Světového poháru do Prahy a zdůraznil význam tohoto závodu pro český sport."Jsme hrdí, že můžeme opět hostit Světový pohár v Praze. Tento závod je pro nás vždy velkou výzvou, ale také příležitostí ukázat, jak výkonné sportovce máme," uvedl Rohan.

Čeští závodníci, kteří se konference zúčastnili, vyjádřili odhodlání předvést co nejlepší výkony před domácím publikem i na olympijských hrách v Paříži. "Vždy je pro nás speciální závodit doma před našimi fanoušky. Je to úžasná motivace a věřím, že nás jejich podpora požene k co nejlepším výsledkům,“ řekla kanoistka Gabriela Satková. „Dlouhé stresující období v podobě olympijské kvalifikace je za námi. Po nominacích se mi neskutečně ulevilo a na olympiádu se moc těším. Dělám vše pro to, abych tam předvedla to nejlepší!“ dodala kanoistka, která zažije na olympijských hrách v Paříži svou premiéru.

Tym tiskovkaBudoucí olympionička Antonie Galušková je nejen špičková kajakářka, ale také pilotka letadel.„Veškerý čas momentálně trávíme u vody a létání mi opravdu chybí. Kromě euforie, kterou zažívám na vodě, zažívám jednu i ve vzduchu. Je neskutečné být nahoře a věnovat se jen letu. Vyčistí mi to hlavu. Po olympiádě si místo dovolené vyrazím do vzduchu,“ řekla nejrychlejší česká kajakářka.

Konference se zúčastnil i zlatý medailista z Tokia Jiří Prskavec, který bude Českou republiky reprezentovat v kategorii kajakářů. Na kanoi dominoval a místo si zajistil Lukáš Rohan, který se pokusí obhájit stříbrný olympijský kov. „Hlavním cílem je, nepodělat se. Atmosféra v Paříži bude hodně jiná a důležité je stát nohama pevně na zemi,“ přiznal Lukáš Rohan.

Mezi šestici závodníků nechyběl ani Vít Přindiš, který má před sebou nejdůležitější závod sezóny - boj o olympijské místo. “Nedělní závod v Kayak Crossu bude náročný. Celý svět momentálně trénuje na tento jeden závod. V Praze budou ti nejlepší závodníci a jen tři si vyjedou olympiádu. My se pokusíme urvat minimálně jedno místo pro Českou republiky a uvidíme, jak to celé dopadne,“ říká úřadující mistr Evropy. Stejně jako Přindiš v mužích, zabojuje v ženské kategorii Tereza Fišerová.

V této chvíli patříme mezi nejvíce zastoupený sport, co se týče účasti na olympijských hrách. Tento víkend máme šanci získat další dvě místa a tím bychom se mohli stát nejpočetnější výpravou českého olympijského týmu,“ přiznal předseda svazu Stanislav Ježek.

Světový pohár v Praze slibuje opět skvělou podívanou a napínavé momenty, které si sportovní fanoušci rozhodně nenechají ujít. Kvůli nečekanému přívalu vody je start závodu posunut na pátek 7.6. od 13:15 hodin. „Průtok vody v Praze je stále vysoký. S koordinací s Povodím Vltavy a jejich vstřícnému přístupu doufáme, že vše dobře dopadne,“ vysvětlil ředitel závodu Jiří Rohan. „Program je zkrácen na tři dny. Všichni závodníci pojedou první jízdu, která bude rovnou kvalifikační do finále,“ dodal Stanislav Ježek.

Přípravy na závod jsou v plném proudu a už v pátek se nejlepší světoví sportovci postaví na start a zahájí boj o cenné body a vítězství. Fanoušci se mohou těšit na vrcholový sportovní zážitek. PROGRAM upravený

Foto: Luděk Šipla