"Medaile nepatří jen mně. Patří všem, co přišli," říká bronzový medailista Jakub Krejčí

Krejci ceremonialTribuny burácely, když kajakář Jakub Krejčí finišoval ve finále Světového poháru v pražské Troji. V tu chvíli ještě svítilo jeho jméno na čele průběžného pořadí. Nakonec se z vítězství radoval Ital Giovanni de Gennaro, jednadvacetiletý Krejčí však na třetím místě vybojoval svou první medaili v seriálu. Do finále proklouzly i všechny tři české kajakářky Antonie Galušková, Gabriela Satková a Kateřina Beková. Mezi ženami triumfovala Francouzka Emma Vuittonová.

Jakub Krejčí se jako jediný český závodník dokázal probojovat do desítky nejrychlejších kajakářů. Svou historicky třetí účast ve finále Světového poháru dokázal proměnit v bronzovou medaili. “Ta medaile nepatří jenom mně. Patří všem, kteří dneska přišli, rodině a trenérovi, kteří při mně stojí a podporují mě na mé cestě dál,” řekl Krejčí. “Diváci v Troji jsou opravdu blízko, a i kdyby člověk nechtěl, tak je slyší. Fanoušci mě vždy ženou dopředu a já jim neskutěčně děkuji.”

Při čekání v cíli byl hodně nervózní. „Ve finále jsem udělal chybu, která mě mohla stát pódium. Nakonec to dopadlo v můj prospěch a zpětně jsem hrozně vděčný, že jsem ten boj nevzdal,” dodal Krejčí, který ztratil na stříbrného závodníka z Polska Mateusze Polaczyka pouhých sedm setin. Vítěz de Gennaro si závod užil. “Vždycky si užívám závodění v Praze. Je to jedna z mých nejoblíbenějších tratí a vždycky jsem tu na pódiu, ale vyhrát tenhle rok je něco opravdu speciálního,” usmíval se.

UniqaFinále kajakářů se odehrálo bez účasti české dvojice Vít Přindiš a Jiří Prskavec – vicemistr světa navíc na brance číslo 13 vyfasoval takzvanou padesátku. “V průběhu závodu jsem si myslel, že mám na té brance pouze trestný dotek. V cíli jsem zjistil, jak to doopravdy je. Mrzí mě to, obzvlášť před domácím publikem. Zítra je také den a třeba si spravím chuť v druhé kategorii,” líčil Prskavec. 

Stoprocentní účast českých barev ve finále zajistily ženy na kajaku. Dvousekundová penalizace odsunula Antonii Galuškovou z prvního na šesté místo. “Finále drhlo víc, než jsem čekala. Už v jedničce jsem cítila, že nejsem v ideální stopě. Kdybych si nešťouchla, tak mám placku,” vyprávěla Galušková. “I tak jsem ráda, že se držím v závěsu za světovou špičkou. Beru to jako pozitivní vstup do olympijské sezony,” řekla nejrychlejší Češka. 

CEZgroupPro první příčku si dojela Francouzska Emma Vuittonová, stříbro vybojovala Jessica Foxová z Austrálie a bronz získala Ricarda Funková z Německa. “Yeah, bylo to opravdu super. Na téhle trati se mi to líbilo. Bylo to opravdu cool. Podmínky byly specifické, ale je mi vlastně jedno jak velké jsou peřeje. Mám to tak, že když jsem na startu, musím pádlovat a bojovat až do cíle,” vysvětlila Vuittonová. 

Kateřina Beková proměnila svou první účast ve finále Světového závodu v desáté místo. Osmou příčku brala Gabriela Satková, která se na startu představí i v sobotu, a to v kategorii C1 ženy. 

ComSysProgram druhého podniku Světového poháru ve vodním slalomu pokračuje sobotními kvalifikačními a finálovými jízdami v kategorii C1. Odpolední program nabídne závod nové olympijské disciplíny Kayak Cross - time trial. 

Program: 

Sobota 8.června 

8:20 Kvalifikace C1 ženy 

9:42 Kvalifikace C1 muži 

11:30 Finále C1 ženy 

Auma12:10 Finále C1 muži 

12:50 Vyhlášení vítězů kategorie C1 

17:00 Kayak Cross - Time trial (ženy a muži)

Neděle 9. června 

9:00 Kayak Cross 1. kolo 

Sodastream11:20 Kajak kros repechage 

13:30 Kayak Cross rozjížďky 

15:44 Kayak Cross finále 

16:05 18:05 Vyhlášení vítězů v Kayak Crossu 

Důležité odkazy: