Zrádný Kayak Cross, euforii vystřídaly slzy. Češi olympijská místa nezískali

ICF Světový pohár ve vodním slalomu 6.6. - 9.6.2024Drama na trati se proměnilo na drama v cíli. Tereza Kneblová se v nové olympijské disciplíně Kayak Cross probila z oprav až do finále. A co víc, cílovou fotobuňkou projela jako první. V tu chvíli se radovala nejen ona, ale i její parťačka Tereza Fišerová, pro kterou vybojovala olympijské místo do Paříže. Jenže jejich radost trvala jen pár minut. Rozhodčí po přezkoumání záběrů pořadí finalistek změnili a Kneblová nakonec skončila čtvrtá.

Ve hře byly tři olympijská místa v kategorii mužů i žen. Do nich se nevešel ani nikdo z českých mužů, o start v Paříži tak definitivně přišel také Vít Přindiš.

Tereza Fišerová zprvu hodně slavila, po letošních trablech pro ni byla účast na olympijských hrách tou pravou náplastí. „Nevím, co k tomu moc dodat, je to hořkosladké. Viděla jsem, že Terka projela šestou branku natěsno, ale když tam terčík rozhodčí nedali hned, nečekala jsem, že nakonec rozhodnout v Terky neprospěch,“ hodnotila Fišerová. „Po několika minutách je najednou výsledek úplně opačný. Je to ošklivé. Terka ale jela krásně, bojovala. Omlouvala se mi, že je jí to hrozně líto.“

Pro Terezu Kneblovou bylo pražské finále Kayak Crossu jedno z nejtěžších v kariéře. „Co se týká skousnutí zklamání určitě. Od totální euforie, že se mi podařilo vyhrát a zároveň vyjet místo pro Terku na olympijské hry až k tomu, že je všechno jinak. Srazí vás to dolu. Bolí to strašně moc,“ líčila Kneblová chvíli po závodě. „Jinak pro mě je i být ve finále skvělý výsledek. Jsem moc vděčná Terce Fišerové, že za mnou po závodě přišla a řekla, že se nic neděje, že jsem do toho dala maximum. Vážím si toho.“Uniqa

Zklamaný byl také šéftrenér českých reprezentantů Jiří Prskavec starší. “Dneska rozhodovaly milimetry, které nebyly na straně českého týmu. Samozřejmě mě to mrzí, ale je to sport a ten zvraty přináší,” řekl.

CEZgroupZ dramatického semifinále kajakářů se žádný z českých závodníků do finále neprobojoval. Favorizovaný Vít Přindiš nedokázal udržet tempo a jeho olympijský sen se mu prozatím rozplynul. Start pod pěti kruhy si zajistili Španělé, Němci a Francouzi. “Není to jen vítězství, je to olympijské místo. Jsem pyšný na dnešní výsledek a na to, co jsem dokázal. Ve Španělsku je nominace otevřená a stále musíme o místo na olympiádě bojovat. Máme silný tým a ať tam pojede kdokoliv, tak si místo zaslouží!” s úsměvem hodnotil Španěl Manuel Ochoa. “Miluji závodění v Praze. Město i závodní trať jsou vždy perfektní a atmosféra závodu se nerovná ani mistrovství světa. Je to něco víc a já se sem moc rád vracím."

V ženách dominovala Francouzska Angele Hugová, druhé místo brala Australanka Noemie Foxová a třetí dojela Nikita Setchellová z Velké Británie. “Dokázala jsem to a jsem strašně šťastná” řekla vítězka dnešního závodu, Angele Hugová. “Vydávám se do Krakova na další závod Světového poháru, protože stále nemáme uzavřenou národní nominaci na Paříž. Doufám, že na olympiádu pojedu právě já, byla by to má premiéra!”

Ze Světového poháru v Praze vytěžila Česká republika dvě zlata a jeden bronz. Národní reprezentace nyní míří do polského Krakova, kde proběhne třetí podnik ze série Světových pohárů ve vodním slalomu.

CeskaTelevizeOdkazy: 

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1