Kanoistům kraloval Stanislav Ježek

Vítězství na Světovém poháru ve vodním slalomu v závodě singlkanoistů zůstalo na domácí půdě. Na umělém kanálu v Praze-Troji triumfoval bronzový medailista z loňského mistrovství světa v Praze-Troji Stanislav Ježek (191,57).

Čtrnáct setin vteřiny za ním zaostal olympijský vítěz z Atlanty 1996 Michal Martikán (191,71), třetí místo obsadil s odstupem 6,53 s za českým kanoistům Brit David Florence (198,10).

„Říkal jsem Michalovi, že jsem mu to pustil v Liptovském Mikuláši a on mi to přenechal tady,“ vtipkoval po závodě Stanislav Ježek. Martikán triumfoval na nedávném evropském šampionátu na Slovensku, kde se českému singlkanoistovi nedařilo a nepostoupil do finále.

V Praze-Troji se Stanislav Ježek opět vyrovnal s dvojrolí závodník-organizátor. Jako vedoucí závodník po semifinále nastupoval k finálové jízdě jako poslední – a slyšel hlášení komentátora závodu o výborné finálové jízdě Martikána. „Říkal jsem si, že nemůžu jít najisto,“ přiznal.

Na trati mu nedělal problémy sílící vítr a dvě náročné proitivodné branky zvládl bravurně rychle. „Rád bych řekl, že to mám vychytaný, ale tak to není...“ smál se Stanislav Ježek. V závodě Světového poháru triumfoval potřetí v kariéře – po Augsburgu a Sydney.

Další dva čeští singlkanoisté skončili v semifinále – Tomáš Indruch obsadil třináctou příčku, Vítězslav Gebas byl šestnáctý.