Deblkanoistům kralovali Jiras s Maderem

Především zásluhou vynikající první jízdy rozdrtili deblkanoisté Marek Jiras – Tomáš Mader zbytek startovního pole a zcela jasně zvítězili v úvodním závodě letošního ročníku Světového poháru. Závod naopak příliš nevyšel olympionikům Volfovi se Štěpánkem, kteří dojeli devátí a ve finále porazili jen třetí českou loď Hradílek – Sehnal. Ještě hůře ale skončily ambice obhájců olympijského zlata, slovenských bratrů Hochschornerových, kteří už v pátek nepostoupili ani z kvalifikace.

Kajakářům kraloval Lefevre, Kubričan skončil třetí

Napínavý závod kajakářů vyhrál jeden z největších favoritů srpnových olympijských her Francouz Lefevre. Český olympionik Vavřinec Hradílek skončil v semifinále dvanáctý a do finále jako jediný z českého tria nepostoupil. Zastoupit ho dokázal osmý Ivan Pišvejc a zejména Lukáš Kubričan, který po dodatečné penalizaci jednoho ze švýcarských závodníků obsadil třetí příčku.

Videa ze světového poháru 2008

thumb_2008_videoclips_tony.jpgNa této stránce naleznete videa jednotlivých závodníků ze semifinálových a finálových jízd Světového poháru ve vodním slalomu 2008 z Prahy Troje. Postupně videa doplňujeme a k dispozici jsou a budou i videa z vyhlášení vítězů.

Hilgertová nepotvrdila únavu, suverénně vyhrála

Ačkoliv Štěpánka Hilgertová ještě v týdnu avizovala únavu z posledního soustředění na olympijské trati v Číně, v sobotu už suverénně kralovala nejsilnější možné konkurenci, která se na Světovém poháru v Troji sešla. Předvedla dvě bezchybné jízdy, ta druhá byla navíc daleko nejrychlejším výkonem dne. Finálová umístění navíc vybojovaly i další dvě domácí reprezentantky – pátá Marie Řihošková a osmá Irena Pavelková.

Singlířům kralovat Estanguet, Ježek skončil čtvrtý

Francouz Tony Estanguet se po dvou letech od zisku titulu mistra světa vrátil na trojský kanál a znovu dominoval celému startovnímu poli. Vyhrál zcela suverénně zásluhou dvou čistých jízd, pouze ve finálovém kole se musel sklonit před fantastickým výkonem Stanislava Ježka. Toho však handicapovala penalizace z první jízdy a jeho superrychlá stíhačka mu nakonec na stupně vítězů jen těsně nestačila.

Do semifinále postoupili všichni Češi, vypadli Hochschornerové

Všech dvanáct českých lodí postoupilo do víkendových semifinálových klání v rámci úvodního závodu letošního ročníku Světového poháru v Praze – Troji. Naopak velkým překvapením je výpadek mistrů světa a dvojnásobných olympijských vítězů , slovenských bratrů Hochschornerových, kteří ve druhém kole neprojeli jednu z branek a do nedělních semifinálových klání se nekvalifikovali.

Český pohár 2008 - uzavření kanálu

V termínu 19.-20.4.2008 nebude možné v dějišti Světového poháru na umělé slalomové dráze v Praze - Troji trénovat. V tomto termínu se zde konají závody - Český pohár. Bohužel na tyto závody nelze přihlásit mezinárodní závodníky vzhledem k probíhající nominaci českých reprezentantů.