Přindiš v Seu poprvé vyhrál závod světového poháru

SPSeo PrindisSeu – Česká kajakářka škola opět potvrdila svou absolutní sílu. Při druhém závodu letošního ročníku Světového poháru v Seu se dostal po bezchybné finálové jízdě na nejvyšší stupínek Vít Přindiš a připsal si vůbec první pohárové vítězství v kariéře. Ve finále navíc byli také Ondřej Tunka a Luboš Hilgert, kteří se přitom ani v domácí nominaci vůbec nedostali do reprezentační trojice! Medailový úspěch na kanálu v Seu umocnil třetím místem kanoista Vítězslav Gebas.

Přindiš měl v cíli náskok 18 setin na Slováka Grigara. „Konečně jsem se dostal do finále,“ ulevilo se kajakáři. V letošní sezoně měl totiž plno rychlých jízd, ale ničily ho dotyky branek a následné penalizace. V Seu jezdil skvěle, v kvalifikaci byl třetí, v semifinále druhý, i když o tuto pozici se chvíli strachoval. „Byly tam proti mně nějaké protesty, ale naštěstí to dopadlo dobře,“ popisoval. „Teď je to úžasný pocit,“ radoval se Přindiš, který byl dosud ve Světovém poháru nejlépe druhý.

Vit Pindi IPo projetí cílem mu vystřelily ruce vzhůru a na své pádlo zahrál jako na kytaru. „To jsem měl naplánované dopředu, až vyhraju nějaký závod,“ prozradil Přindiš. „Jakože to byla brnkačka, ale nechci, aby to vyznělo nějak špatně,“ usmíval se Přindiš. Dnes se totiž dokázal koncentrovat, aby projel trať čistě. „Ale rozhodně jsem nejel na jistotu, nechal jsem tu loď jet a vyšlo to,“ prohlásil.

Přitom trať v Seu mu moc nesedí, má radši náročnější kanály. „Tady moc závodit neumím, ale zase se mi potvrdilo, že na to mám, vždycky jsem zajel čas do nejlepší pětky, ale měl jsem šťouchy. Rychlostně jsem na tom dobře, musím tu jízdu dávat čistou, pak mohu soupeřit s nejlepšími, to je pozitivní zjištění,“ objasnil. „Přes zimu jsem hodně trénoval a teď se to snažím prodat,“ dodal. V Seu ho ještě čeká kayak cross, který pojede s Ondřejem Tunkou, neboť Vavřinec Hradilek po neúspěchu v kvalifikaci ze Seu odjel.

Gebasovi se zvedlo sebevědomí. „Měl jsem teď na trénink víc času, tak to celkem jde,“ pousmál se muž, který byl na kempu v Riu a ještě před dnešním závodem měl v týdnu pár těžkých tréninků. „Pár dní po návratu jsem byl dost unavenej a do Seu jsem odjížděl docela rozbitej, ale od středy se to začalo lepšit,“ uvedl kanoista. V Seu se mu nikdy moc nedařilo a kanál ani nemá moc v oblibě. „Takže jsem si chtěl spravit chuť. V jedné části jsem tam sice tak sekundu a půl odložil, ale spodek se mi povedl,“ hodnotil svou jízdu.

seu kvalda 025Příprava do Ria jde podle jeho slov dobrým směrem, dnešní závod byl jeho posledním před olympiádou. A medaili Gebas vyjel v konkurenci olympioniků s výjimkou Němce Siderise, která závod vynechal. „Mám před sebou ale ještě hodně práce, protože kanál v Riu je o dost těžší než tady,“ uvedl Gebas, který od letošní sezony jezdí pod vedením Jiřího Rohana, bývalého elitního deblkanoisty. „Je to mazák, umí mi říct, co potřebuji slyšet, což mě baví,“ dodal Gebas, kterého čeká ještě dvacet dní tréninku v Riu před vrcholem jeho kariéry.